czwartek, 23 listopada 2017

DIY: #2 Jak naprawić pluszowego misia

26 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji postanowiłam pokazać Wam jak możecie własnoręcznie i domowymi sposobami naprawić ulubione, ale stare i zniszczone pluszowe misie. Do dzieła! ☺

naprawa misia przytulanki diy
Jak samemu uratować ulubioną zabawkę od wyrzucenia? 

Do naprawy tego pluszaka potrzebowałam:


 • igły i nici dopasowanych kolorystycznie do sierści misia, 

 •  nożyczek

 • kulki silikonowej (na uzupełnienie wnętrza), 

 • ale przede wszystkim - nowego NOSA! 
  Możecie kupić gotowy nosek, specjalnie do maskotek, lub użyć zamiennika - ja wspomogłam się dużym guzikiem.


Pluszak dawno temu stracił nos, wyglądał z lekka jak Voldemort, a przecież nie wypada zabawce straszyć dzieci (aczkolwiek o tym chyba nie pomyślał ten, kto wpadł na pomysł z klaunami...)! 


Jak naprawić pluszowego, zniszczonego misia?   1. Pluszak nie dość, że stracił nos, to i piszczałka w jego łapce od dawna nie grała wesołej melodyjki. Gdyby była to kwestia wymiany baterii - misia i tak trzeba by było z lekka "wypatroszyć". Niestety, grajetko kompletnie się zepsuło, więc:

  - zrobiłam dziurę w łapce, 

  - wyjęłam całe grające pudełeczko,  - uzupełniłam plusz w łapce kulką silikonową, 

  - a następnie zaszyłam otwór w łapce misia.
 2. Jak naprawić nos pluszaka, nie mając odpowiedniego noska? 
  Ze swoich guzikowych zbiorów wybrałam jeden, dość duży i ciemny, żeby pasował do misia (ależ to była selekcja!).
  Największym problemem nie było jednak przymocowanie nowego nosa, ale fakt, że... po starym nosku miś miał stwardniałe od kleju futerko i nijak nie można było przebić się w tym miejscu igłą.

  Całe twarde od starego kleju futerko musiałam usunąć (na szczęście nie było tego wiele, lecz i tak misiek miał wielką dziurę na pyszczku).

  Dziurę na pyszczku zaszyłam, następnie przyszyłam nowy nosek - czyli wybrany wcześniej guzik. Przełożyłam igłę ładnych kilka...naście razy przez dziurki w guziku, żeby tym razem pluszak mógł dłużej mieć nosa do dzieci. ☺Tak prezentuje się miś po naprawie, po transplantacji pluszu i nosa! 
Od razu lepiej mu z oczu patrzy, i pyszczek nie jest taki bez wyrazu. Obecność nosa jednak swoje robi. ;)To drugi wpis z cyklu DIY: Jak naprawić zniszczone pluszaki, więc jeśli macie w domu ulubione zabawki sprzed lat, które są podniszczone, nadgryzione zębem czasu, ale nie chcecie ich wyrzucać - pomogę Wam je naprawić! :) 

Naprawa starych i zniszczonych pluszaków DIY