środa, 6 grudnia 2017

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie LISTOPADA

Tym razem podsumowanie nie będzie się odwlekać w czasie! Zobaczcie co działo się podczas AKCJI:REPERACJI w listopadzie i zainspirujcie się do własnych napraw i przeróbek!

pomysły na przeróbki, inspiracje recykling diy
AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie listopada


5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek - z tego też powodu przypomniałam sobie o starej maskotce z dzieciństwa. Kłapouchy z przygód "Kubusia Puchatka" był przeze mnie uwielbiany odkąd pamiętam. :) Dostałam też przytulankę daaawno, daaaawno temu, ale po tylu latach nadgryzł ją ząb czasu (uff, na szczęście mole nie brały w tym udziału ;). 
Kłapouchy stracił nos i końcówkę ogonka - trzeba było to naprawić! 


Jak naprawić starą i zniszczoną maskotkę - Instrukcje


Z kolei inne święto, ale nadal wpisujące się w tematykę dzieciństwa i czasów beztroski - 26 listopada to Święto Pluszowego Misia. I również takiego jegomościa miałam w swoim warsztacie-szpitaliku. ;) Misiek na przestrzeni ostatnich kilku lat stracił nos, a i piszczałka w łapce przestała działać. 
Konieczna była transplantacja nosa oraz pluszu. 

Jak przebiegła cała naprawa - możecie zobaczyć w poście z instrukcjami (klik).


Naprawa pluszowego misia


Psst! Zajrzyjcie również do specjalnego cyklu poświęconego naprawie i odświeżaniu zniszczonych, starych zabawek! Znajdziecie tam odnośniki do wszystkich dotychczasowo opublikowanych instrukcji z pluszakami (w niedalekiej przyszłości spodziewajcie się kolejnych porad i napraw ;).


W końcu zabrałam się też za zerwaną bransoletkę znajomej. Do wymiany była zerwana gumka, trzeba było zrobić biżuterię od nowa. Od razu Wam powiem, że w ten sposób możenie nie tylko naprawić pozrywane stare bransoletki, ale i stworzyć zupełnie nowe ze świeżych koralików! ☺ A to z kolei może być ładny i cieszący niejedną biżuteryjną srokę świąteczny upominek. 

Jak naprawić (lub jak stworzyć całkiem nową) bransoletkę na gumce - Instrukcje


Przypomniała mi się również metamorfoza szarej, nudnej bluzy dorwanej w lumpeksie. Co prawda przeróbka miała miejsce ponad 2 lata temu, kiedy jeszcze o AKCJI:REPERACJI nie myślałam, to i tak warto było ją Wam pokazać i przypomnieć. ☺

Jak przemieniłam bluzę z lumpka? Zobaczcie całą przemianę TUTAJ.


Metamorfoza bluzy z second-handu (klik)


Szyciowych przeróbek w listopadzie nie przeprowadzałam, ale podrzucę Wam bardzo fajny pomysł na wykorzystanie starych jeansów od Mama wymyśla (klik). Przekonajcie się, że spodnie można nosić nie tylko na tyłku, ale również jako funkcjonalną (i pojemną) torbę. ☺


* * *

Wszystkich zainteresowanych i chętnych na przeróbki zapraszam na Adzik tworzy w każdy weekend do wspólnego inspirowania się pomysłami na naprawy, przeróbki oraz recykling!
Możesz również dołączyć do przeróbkowej grupy (klik)! Poznaj pomysły innych osób, złap inspirację lub zapytaj o radę - chętnie Ci pomożemy! ☺


Pamiętaj: PRZERÓB, NAPRAW, NIE WYRZUCAJ! 
A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym podsumowaniu? ☺