06 grudnia

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie listopada 2017

Macie chrapkę na naprawy i przeróbki DIY? Zobaczcie co działo się podczas AKCJI:REPERACJI w listopadzie i zainspirujcie się do własnych napraw i przeróbek!

AkcjaReperacja u Adzika - podsumowanie listopad 2017


5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek - właśnie z tego powodu przypomniałam sobie o starej maskotce z dzieciństwa. Kłapouchy z przygód "Kubusia Puchatka" był przeze mnie uwielbiany odkąd pamiętam.☺ Dostałam przytulankę daaawno, daaaawno temu, ale po tylu latach nadgryzł ją ząb czasu (uff, na szczęście mole nie brały w tym udziału). 

Kłapouchy stracił nos i końcówkę ogonka - trzeba było to naprawić! 


diy pluszak naprawa
→ Jak naprawić zniszczoną maskotkę - Instrukcje


Z kolei inne święto, ale nadal wpisujące się w tematykę dzieciństwa i czasów beztroski - 26 listopada to Święto Pluszowego Misia. I również takiego jegomościa miałam w swoim warsztacie-szpitaliku.☺ Misiek na przestrzeni ostatnich kilku lat stracił nos, a także piszczałka w łapce przestała działać. 
Konieczna była transplantacja nosa oraz pluszu. 

→ Jak naprawić pluszowego misia


diy maskotka naprawa
Naprawa pluszowego misia

Psst! Zajrzyjcie również do specjalnego cyklu wpisów poświęconych  naprawie i odświeżaniu zniszczonych zabawek! Znajdziecie tam odnośniki do wszystkich dotychczasowo opublikowanych instrukcji z pluszakami (w niedalekiej przyszłości spodziewajcie się kolejnych porad i napraw ;).

W końcu zabrałam się też za zerwaną bransoletkę znajomej. Do wymiany była zerwana gumka, trzeba było zrobić biżuterię od nowa. Od razu Wam powiem, że w ten sposób możenie nie tylko naprawić pozrywane stare bransoletki, ale i stworzyć zupełnie nowe ze świeżych koralików! ☺ A to z kolei może być ładny i cieszący niejedną biżuteryjną srokę świąteczny upominek. 


diy bransoletka na gumce jak naprawić
Jak naprawić zerwaną bransoletkę/ jak zrobić bransoletkę na gumce - InstrukcjePrzypomniała mi się również metamorfoza szarej, nudnej bluzy dorwanej w lumpeksie. Co prawda przeróbka miała miejsce ponad 2 lata temu, kiedy jeszcze o AKCJI:REPERACJI nie myślałam, to i tak warto było ją Wam pokazać i przypomnieć. ☺

→ Jak przemieniłam bluzę z second-handujak przerobić bluzkę, malowanie farbami do tkanin
Przeróbka bluzy z lumpeksuSzyciowych przeróbek w listopadzie nie przeprowadzałam, ale podrzucę Wam bardzo fajny pomysł na wykorzystanie starych jeansów od Mama wymyśla. Przekonajcie się, że spodnie można nosić nie tylko na tyłku, ale również jako funkcjonalną (i pojemną) torebkę z recyklingu.☺


* * *

Wszystkich zainteresowanych i chętnych na przeróbki zapraszam na Adzik tworzy w każdy weekend do wspólnego inspirowania się pomysłami na naprawy, przeróbki oraz recykling!
Możesz również dołączyć do przeróbkowej grupy FB! Poznaj pomysły innych osób, złap inspirację lub zapytaj o radę - chętnie Ci pomożemy! ☺


Pamiętaj: PRZERÓB, NAPRAW, NIE WYRZUCAJ! 
A może to właśnie Twój reperacyjny projekt znajdzie się w kolejnym podsumowaniu? ☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨