wtorek, 23 stycznia 2018

Malowana torba do łapy - bo "foliówki" są "passe"!

23 stycznia obchodzimy Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jeśli wcześniej o tym nie wiedzieliście - jesteście teraz o ciekawy fakt do przodu. ☺ Jednak po co Nam takie święto
Zachęcam do zagłębienia się w temat, jak i w torbę dla fana czworonogów!

ekologiczna torba na zakupy ręcznie malowana


Materiałową eko torbę uszyłam jakieś 1,5 roku temu (może nawet wcześniej?). Miałam wizję, żeby namalować na niej coś związanego ze zwierzętami, koniec końców wybór padł na kształt łapy podobny do tego jaki zostawiają po sobie psy (odcisk kociej łapy jest nieco inny). 

ekologiczna torba na zakupy handmade

Torba jest bez poszewki, ale ma większą kieszonkę wewnątrz - lecąc na zakupy można do niej wrzucić klucze od domu czy portfel i śmigać do sklepu! A po zakupach nie trzeba tychże kluczy szukać między bananami i makaronem.☺

szycie na maszynie krok po kroku blog

Natomiast same paski do torby uszyłam z materiału w jaśniejszym różowym odcieniu, z kwiatowym nadrukiem. Glamour pełną parą!

blog o szyciu na maszynie

A wracając do namalowanej ręcznie łapki - chciałam zrobić ją w 2-3 kolorach, które przechodziłyby delikatnie z jednego odcienia w drugi. Nie do końca wyszło to tak jak chciałam, ale poniżej widać, że jakieś minimalne przejście między barwami jest.☺Obmalowałam odcisk łapy na czerwono, żeby miała wyraźniejszy kształt (wcześniej miałam wrażenie, że zlewa się z różowym materiałowym tłem).


ręczne malowanie ubrań i torebek blog

Ekologicznych toreb na zakupy nigdy za wiele (ale rodzeństwa, które podkrada stale ulubione torby chyba owszem ;), poza tym przyjemnie się szyje takie gadżety. 

Gdy wiem, że szykują mi się zakupy, jakiś wypad do biedry itp. - wolę wziąć uszytą przez siebie torbę (nawet jeśli wygląda nieidealnie) niż kupować kolejny raz foliówki i robić później ich zbiórkę w domu. Dlaczego właśnie tak? 

Nie chodzi tylko o niekorzystny wygląd foliowej siatki z ogromnym logo sklepu i kiepską reklamą ("Lidleł taki wow!", "Nie biegam, bo Stuperan", "Najlepsza kiełbasa to ta co nie hasa"). 

Nie chodzi o te kilka groszy, które każdorazowo wydane na siatkę czy dwie w większym zakresie czasowym mogłoby wystarczyć na porządną, mocną i ładną zakupową torbę. 

W dodatku, od stycznia 2018 roku, wszystkie siatki w każdym sklepie SĄ PŁATNE! 

Za to pomyślcie sobie o....

...wymarzonych wakacjach w nadmorskim kurorcie! 
Jest piękna, słoneczna pogoda - na oko +30 stopni Celcjusza. Z hotelu do plaży macie tylko 5 minut drogi, biuro podróży zapewniało Was o pięknych i niezapomnianych widokach. 
I miało rację - latających po plaży siatkach i śmieci w morskiej wodzie się nie spodziewaliście, prawda? 


A wypad w góry?
Przyjeżdżacie do ślicznego, drewnianego domku położonego wysoko w górach. Wokół zielone lasy, cudownie pachnące i świeże powietrze, świergot ptaków. Wybieracie się na górski szlak wypatrywać dzikich zwierząt, rzadkich roślin i napawać się widokami. 
I się napawacie, ale wewnętrznymi atakami złości - wokół pełno rozrzuconych plastikowych butelek, opakowań po jedzeniu, na krzakach wiszą poszarpane szczątki foliowych siatek. Poza nieprzyjemnymi widokami, których nawet Hiszpańska Inkwizycja się nie spodziewała - pomyślcie sobie w jaki sposób takie śmieci, które rozkładają się nawet 500 lat (sic!) oddziałują na przyrodę, na dziko żyjące zwierzęta, na roślinność. 
Ile morskich zwierząt ginie przez (nie tylko) plastikowe śmieci? Ile zwierząt zatruwa się przez takie rozkładające się odpady? 

A jak myślicie - jak takie foliowe opakowania wpływają na ludzkie zdrowie? Czy to na pewno nie zostawia na Nas śladu? 
Napoje w plastikowych butelkach, które długo sterczą na sklepowych półkach. Słone i słodkie przekąski - również z długim terminem ważności, również w pakowaniach z tworzyw sztucznych. 
Zastanawialiście się nad tym? Kiedykolwiek?
No cóż, to teraz macie nad czym rozmyślać.

I właśnie dlatego wolę własnoręcznie uszytą i malowaną eko torbę od foliówek


ekologiczna torba na zakupy handmade

Torba została na wskroś przetestowana - i pod względem maksymalnej objętości, jak i wytrzymałości na ciężar. Nie wierzycie?

szycie na maszynie eko torba na zakupy


To co powiecie na TO? 

Poniżej zdjęcie-autentyk - torba pomieściła osiem butelek piwa. Ramiona wytrzymały, dno torby również. 
Aczkolwiek to jeszcze nie jest górna granica - raz weszło do niej 10 piw (sama nie wiem jak to wszystko się w niej zmieściło!), ale już się cykałam, że miejsce mocowania pasków do korpusu torby może trzasnąć. Lecz nie trzasnęło! ☺

I która siatka-foliówka tyle zniesie, co?!

ręcznie malowana torba ekologiczna szycie na maszynie

Najlepszy gadżet kobiety?

Torba na zakupy - nie tylko ładna, nie tylko pojemna, ale również wytrzymała. Żeby pomieścić w niej nie tylko nową parę butów, ale i unieść butelkę wina. Albo od razu trzy.☺ 

ręcznie malowana torba ekologiczna
Więcej zdjęć w plenerze z tą torbą zobaczycie również podczas mini sesji plenerowej z Zaksą. A kim jest Zaksa? Lećcie sprawdzić! ☺

A Wy co sądzicie o użytkowaniu foliowych siatek? Wolicie torby wielokrotnego użytku czy za każdym razem kupujecie w sklepach nowe foliówki? Zapraszam do dyskusji!

PS Nie życzę sobie spamu od firm/"agencji reklamowych" i wszystkich pseudo-marketerów, którzy śmiecą wszem i wobec reklamowymi linkami. Tak psujecie tylko opinię o sobie, brawo Wy!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz