16 kwietnia

Jak stylowo wkroczyć we wiosnę dbając o zdrowie? Załóż ochronną maskę w kwiaty!

Od dziś trzeba zasłaniać usta i nos, gdy chcesz wyjść z domu. Ludzie w maskach wyglądają ponuro, lecz można to nieco zmienić - np. sięgając po kwiecistą bawełnę, by uszyć z niej wielorazową maseczkę ochronną!

Adzik tworzy - wielorazowa maska ochronna z bawełny kwiaty

Wielorazowa maska ochronna z bawełny, z kieszonką na filtr

Maskę w kwiaty - w sumie to w jeden kwiat hibiskusa (tak przynajmniej opisana była tkanina, gdy zamawiałam ją przez internet 😉) - uszyłam dziś dla znajomej.
Wiem, że lubi róż, więc ten akcent obowiązkowo musiał się pojawić na maseczce. Tkaninę bawełnianą, która nadaje się do szycia wielorazowych masek, miałam już pod ręką.

Poniżej maska jeszcze bez bocznych zakładek - jest kompletnie "płaska" i w tej formie nie ułożyłaby się dobrze na twarzy. Ale zakładki robią magię! ❤


Adzik tworzy - wielorazowa maska ochronna z bawełny kwiaty


Maseczka w wersji z zakładkami: rozłożona płasko na biurku i już "wybita" od środka.


Adzik tworzy - wielorazowa maska ochronna z bawełny kwiaty


Maseczka ochronna jest: 

→ uszyta z bawełny,
→ wielorazowa,
→ można ją dezynfekować w domowych warunkach,
→ z kieszonką na wymienny filtr (filtr powinno wymieniać się za każdym razem, gdy zakładamy i zdejmujemy maskę!).

Szczegółowo o tym, jak prawidłowo używać masek ochronnych, z czego szyć maski wielorazowe i jak je prać napisałam w poradniku → Wielorazowe maski ochronne DIY - wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Podpowiadam też kilka patentów na wymienne filtry, z czego je robić, gdy w sklepach i aptekach bida z nyndzą. 😉


Adzik tworzy - wielorazowa maska ochronna z bawełny kwiaty


Domowa maskotka - border collie Horacy - zapozował z maską ochronną lepiej ode mnie! 😂
Kwiecistą, wielorazową maseczkę zgłaszam na wyzwanie marcowe "Kwiecista wiosna" na blogu Świry Rękodzieła.


Bawełniane maseczki ochronne z kieszenią na filtr - na wesoło!

Powyższa maska poleciała do znajomej, a kilka kolorowych maseczek, które widzisz poniżej, dostała moja najstarsza siostra i jej bojfrend oraz moja nastoletnia siostrzenica. Dla młodej specjalnie uszyłam maskę ochronną z tkaniny w pieski. Z tego samego materiału szyłam już dla niej materiałową, niebieską ekotorbę oraz fartuch do kuchennych szaleństw, więc siostrzenica będzie mieć pełen komplet akcesoriów w psie motywy. 😉


Adzik tworzy - wielorazowe maski ochronne z bawełny kolorowe


Noście maski, nie bądźcie głuptaski! 😉 Bo jedno, że i zdrowia szkoda, i pieniędzy na mandaty (zwłaszcza gdy ludzie masowo pracę tracą).


Adzik tworzy - wielorazowe maski ochronne z bawełny kolorowe


Zakończę wpis milszym akcentem i - niezależnie od maski ochronnej, jaką nosisz, czy jest kupiona, czy uszyta własnoręcznie lub zmajstrowana w inny sposób - życzę Ci dużo zdrowia! ❤

Mam jeszcze sporo zaległych i aktualnych projektów do pokazania (nie tylko maski, ale te to będą mi się śnić po nocach!), więc postaram się uprzyjemnić Ci czas siedzenia w domu nowymi wpisami. Do zobaczenia wkrótce! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨