19 sierpnia

Materiałowa torba w kolorach Ziemi

Czego się nie zrobi dla siostry? Ja dla swojej uszyłam torbę według siostrzanego projektu. Rozmiar torebki świetnie sprawdza się i na uczelni, by pomieścić wszelkie teczki oraz notatniki, i na zakupach, by udźwignąć kolejne zachcianki mojej siostry. 😄

materiałowa torba handmade w barwach Ziemi - Adzik tworzy

Materiałowa torba w trzech kolorach 

Torbę uszyłam na prośbę starszej siostry - potrzebowała czegoś odpowiednio dużego, by pomieścić akademickie notatniki, teczki w formacie A4 itp. Stąd poniżej widać nietypową przymiarkę z moją teczką. 😉 Wspólnie z siostrą ustaliłyśmy też położenie kolorowych pasków na przodzie torby oraz materiał na podszewkę torebki. Wiadomo było, że musi pojawić się zieleń. Dużo zieleni! 

szycie torebki z materiału rękodzieło - Adzik tworzy

Odcienie materiałów, których użyłam do uszycia torby, kojarzą mi się z barwami Ziemi. Jest tu przecież zieleń, brąz oraz ożywczy pomarańczowy kolor. 
Tak wyglądają wszystkie części do wykonania torby zebrane do kupy...

torba z materiału na co dzień rękodzieło - Adzik tworzy

...a poniżej widać je jeszcze lepiej w wersji po rozłożeniu. Ot, takie materiałowe puzzle do zeszycia! 
W prawym dolnym rogu widać dodatkowy materiał oraz suwak - z nich uszyłam wewnętrzną, zapinaną na zamek kieszeń. Do tego doszły jeszcze 2 mniejsze kieszonki, np. na długopisy czy telefon.

materiałowa torba szycie rękodzieło - Adzik tworzy

Szycie zaczęłam od... kieszeni! Przyszyłam najpierw kieszonki do podszewki torby, bo później byłoby to bardzo problematyczne. 
Następnie zabrałam się za zszycie kolorowych pasów na przód torby. W kolejnym kroku przeszłam do uszycia ramion i przymocowania ich do korpusu torby, przy okazji łącząc podszewkę z przednią i tylną częścią na torebkę. I oto właśnie taki twór widzisz na zdjęciu poniżej! 

szycie torebka handmade w barwach Ziemi - Adzik tworzy

Zostało już tylko zszycie boków torby i podszewki (oczywiście wszystko działo się lewą stroną na wierzchu, z pozostawieniem małego otworu na wywrócenie materiałowej torby na prawą stronę).  

Potrzebujesz dokładnych instrukcji jak uszyć torebkę z materiału? Sprawdź wpisy:

Pojemna torba z materiału - i na zakupy, i na uczelnię!

Oto i gotowe torbiszcze! Z przodu widoczny jest kolor pomarańczowy (odcień marchewkowy?), głęboka i ciemna zieleń, ciemny brąz.
Ramiona torby są w kolorze zielonym, podobnie jak tył uszytku.

materiałowa torba handmade w barwach Ziemi - Adzik tworzy

materiałowa torba handmade w barwach Ziemi - Adzik tworzy

Wewnątrz torby znajduje się urocza, jasnozielona tkanina w drobne, czarne kwiaty. I minimalnie widać także kieszonki w środku torebki. 😉

materiałowa torba handmade rękodzieło - Adzik tworzy

Materiałową torebkę można nosić kolorowymi paskami z przodu albo obrócić ją i jako przód wykorzystać jednolicie barwny tył. 😉 Taki patent sprawdzi się, gdy pozostałe elementy stroju są dość kolorowe lub pstrokate - torebka w jednym kolorze pomoże "ujarzmić" krzykliwą stylizację.

materiałowa torebka szycie rękodzieło - Adzik tworzy

Przyznam się bez bicia, że nie umiem w selfie i ni cholery nie potrafię zrobić sobie (ani na szybko, ani z poświęceniem większej ilości czasu) ładnego ujęcia. Chociaż pal licho z tym ładnym, niech będzie przede wszystkim wyraźnie! Zawsze ręce mi się trzęsą przy selfiakach (nawet podczas używania stelaża do zdjęć jako kija do selfie), zapominam gdzie mam patrzeć, a jak minimalnie przekrzywię telefon - mam jak w banku, że coś na zdjęciu wyjdzie zniekształcone (najczęściej kończy tak moje lico). 😂

materiałowa torba handmade w barwach Ziemi - Adzik tworzy

Kilka dni temu jeden z czytelników zaproponował pod wpisem z torbą z papugą arą, żebym przygotowała instrukcje na malowaną arę. I tak sobie myślę, że przecież dawno nie było nic o malowaniu, to przemyślę tę propozycję.
A jaką Ty masz zachciankę na kolejny wpis z instrukcjami lub poradami? 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨