14 sierpnia

Naprawy i przeróbki majtek od bikini DIY

Lato w pełni, a Twoje majtki od stroju kąpielowego są porozciągane lub znudziły Ci się i potrzebujesz czegoś nowego? Zamiast lecieć po nowe bikini do sklepu - sprawdź jak naprawić i odmienić stary strój kąpielowy! 

Naprawy i przeróbki majtek od bikini DIY - Blog o szyciu i przerabianiu ubrań - Adzik tworzyJak przerobić majtki od bikini - pomysły na przeróbki DIY

Wrzucałam już na blog DIY patenty na wykorzystanie za małego jednoczęściowego stroju do uszycia dwuczęściowego bikini DIY. A tym razem będę podpowiadać, jak naprawić rozciągnięty dół od stroju kąpielowego. Na lato jak znalazł! 😎

Za duży lub porozciągany dół od stroju kąpielowego możesz nieco "zmniejszyć" przez wszycie elastycznej gumy w pasie majtek. Z kolei, gdy gatki są za małe - można rozciąć je na bocznych szwach, poszerzyć za pomocą kawałka materiału albo przyszyć na bokach wąskie paski lub sznureczki do zawiązywania majtek.

Będę stopniowo aktualizować niniejszy wpis o kolejne zdjęcia i opisy z pomysłami na przeróbki. Na ten moment pokażę Ci co zrobić z porozciąganymi, za dużymi majtkami od stroju kąpielowego.

Rozciągnięte majtki od bikini - czy da się je naprawić?

Wszystko można, wszystko da się zrobić - ale czasem potrzeba podpowiedzi. I ja właśnie z taką podpowiedzią podaną jak na tacy przybywam. 😉 

Porozciągane majtki od bikini naprawisz z pomocą elastycznej gumy odzieżowej oraz maszyny do szycia. Pomocne okażą się także szpilki krawieckie oraz nożyczki.

jak naprawić rozciągnięte majtki od bikini - Adzik tworzy

Jak naprawić rozciągnięte majtki od bikini - instrukcje krok po kroku

1. Rozłóż majtki od stroju kąpielowego na płasko, by wygodniej było Ci przygotować kawałek elastycznej gumy do wszycia w majtki. 

Guma powinna być nieco krótsza niż szerokość gaci w pasie - dzięki temu dół od bikini już nie będzie się zsuwać z Twojej pupy. No, pewnie przez mocne fale na morzu będziesz musiała trzymać majtki, żeby nie odpłynęły w siną dal, ale będziesz mogła zapomnieć o ciągłym podciąganiu gatek na lądzie. 😉

PODPOWIEDŹ: Odcinek gumy możesz wszyć po całej szerokości majtek lub - tak jak ja zrobiłam w tym przypadku - tylko w tylnej części bikini. 

jak naprawić rozciągnięte majtki od bikini - Adzik tworzy

2. Przypnij gumę z pomocą szpilek w pasie majtek. Gumę umieść od lewej/wewnętrznej strony majtek.

jak naprawić rozciągnięte majtki od bikini - Adzik tworzy

3. Następnie przyszyj elastyczną gumę po wewnętrznej stronie dołu od bikini. Niech guma pozostanie u góry - dzięki temu łatwiej będzie Ci ją naciągać podczas przyszywania do materiału (jednak samego materiału nie naciągaj!).
Pomocny podczas przyszywania gumy będzie ścieg zygzak.

wszywanie gumy w majtki od bikini - Adzik tworzy

4. Poprzycinaj nitki, przymierz gatki i... to by było na tyle z naprawy! Mówiłam, że nie będzie tak trudno. 😄

PODPOWIEDŹ: Możesz w podobny sposób przyszyć kawałek rozciągliwej gumy W PIONIE z tyłu majtek, na środku tyłu. Guma fajnie zbierze nadmiar materiału i w ten sposób podkreślisz kształt pośladków. 
Postaram się również o zdjęcia takiej właśnie przeróbki stroju, cierpliwości! 

jak naprawić rozciągnięte majtki od bikini - Adzik tworzy

Szukasz czegoś innego? Sprawdź:
Jak uszyć majtki DIY (w ten sposób uszyjesz zarówno dół od stroju kąpielowego, jak i standardowe majtki bieliźniane)

Porozciąganie majtki od bikini - efekt po naprawie

O ile przed przyszyciem gumy musiałam pilnować, by majtki nie zjechały ze mnie w najmniej odpowiednim momencie, to - już po naprawie - obie pary leżą elegancko na zadku!
Szczerze mówiąc zabierałam się do utylizacji tychże strojów, bo nosiło się je coraz gorzej, choć tak bardzo je lubię... A tu proszę - kilka minut przy maszynie do szycia i gatki może nie są jak nowe, lecz już nie próbują "uciekać" przy pierwszej lepszej okazji. 😉

Naprawy i przeróbki majtek od bikini DIY - blog o szyciu i przerabianiu ubrań DIY - Adzik tworzy


Postaram się na bieżąco uzupełniać powyższy wpis o kolejne inspiracje ze zdjęciami i opisem ich wykonania. W międzyczasie zajrzyj po więcej pomysłów na przerabianie ubrań DIY i stwórz sobie coś unikalnego! ⭐

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨