11 października

AKCJA:REPERACJA - Podsumowanie września 2021

Wrzesień lekko sponiewierał nas chłodem, ale - na ocieplenie ducha - pokażę Ci pomysły na wykorzystanie starych ubrań w letniej odsłonie. Ot, na przekór pogodzie! 😄 Przed Tobą podsumowanie projektów z wrześniowych'21 AKCJI:REPERACJI!

Akcja:Reperacja u Adzika podsumowanie wrzesień 2021

Nowy crop top DIY ze starego t-shirtu - przeróbka bez szycia!

Nowa bluzka w kilka minut? To nie sprint po sklepach z ubraniami, a pomysł w stylu zupek-zalewajek, czyli instant crop top DIY!
T-shirty z plamami nie do sprania nie muszą lądować w koszu! Część ubrania z przebarwieniami można odciąć (o ile plamy znajdują się np. w dolnej części bluzki) i w ten sposób zrobić modny crop top! 😃
To bardzo szybka przeróbka i sposób na uratowanie ubrania, no i nie potrzeba tutaj maszyny do szycia.


crop top z tshirtu jak zrobić - Akcja:Reperacja u Adzika

A gdy przebarwienia występują na całej bluzce - z pomocą może przyjść np. farbowanie ubrań ⟶ farbowanie starej sukienki barwnikami do tkanin 🎨

Inne pomysły na crop topy z przeróbki innych ubrań:

Jak zrobić dwuczęściowy komplet spódniczka + bluzka, wykorzystując w tym celu np. zbyt krótką sukienkę (w instrukcjach znajdziesz opis krok po kroku jak stworzyć m.in. krótki top nad pępek) 
⟶ Crop top DIY z przeróbki spódnicy (ale, gdy nie masz spódnicy, możesz wykorzystać inne zbędne ubranie - daj się ponieść wyobraźni!
Luźny crop top z rękawami z męskiego t-shirtu DIY *instrukcje w przygotownaiu*

Stare spodnie jako baza do stworzenia wykroju DIY na nowe spodenki

Stare, piżamowe, długie portki wykorzystałam do stworzenia nowego, swojego wykroju na spodnie. Dzięki temu udało mi się uszyć krótkie spodenki z przeróbki innego ubrania (o tym opowiem później, nie wszystko naraz). A po stworzeniu wykroju - zrobiłam z piżamowych spodni włóczkę! 😀


wykrój na spodnie jak zrobić - Akcja:Reperacja u Adzika

Żeby nikt mi nie zarzucił, że pojawiły się tylko ubraniowe metamorfozy - niedawno na blogu przedstawiłam historię starego fotela z czasów PRL. Moja siostra odnowiła drewnianą ramę, ja zadbałam o uszycie nowych poduch. Efekt? Zobacz sobie ⟶ Renowacja fotela z czasów PRL

Z kolei, na reperacyjnej grupie na Facebooku, co niektórzy się rozkręcili i postanowili pokazać swoje przeróbki i naprawy, brawo! ❤ Najwięcej projektów pokazała pani Danuta, która pochwaliła się m.in. renowacją starego pluszowego misia (klik!). Bardzo mnie cieszy, że kolejne osoby chcą ponownie wykorzystać to, co stare/zniszczone/niepotrzebne. A czy Ty już przyłączyłaś/przyłączyłeś się do wspólnego reperowania? 😀

* * *

Link Party z Twoją przeróbką - przyłącz się do Akcji:Reperacji

W co miesięcznym wpisie z podsumowaniem zabawy możesz linkować do swoich projektów z re- i upcyklingu, wszelkich napraw, metamorfozy staroci, odnowy mebli... Po prostu to, nad czym aktualnie pracujesz i co reperujesz.☺ Mogą być także projekty z przeszłości, którymi chcesz się pochwalić i przy okazji zainspirować kolejne osoby do przerabiania/ratowania rzeczy od wyrzucenia.

Sprawdź → zasady reperacyjnego Link Party u Adzika i pozostaw link do siebie w komentarzu.

Możesz zgłosić swoją przeróbkę, naprawę czy pomysł na upcykling/recykling do 5 listopada 2021 roku, do godziny 23:59.

Zgłoszone podczas Link Party projekty wezmę pod uwagę podczas przygotowywania kolejnego podsumowania i wyróżnię najciekawsze z zaprezentowanych prac.

Zachęcam Cię gorąco do wspólnego przerabiania i kreatywnego recyklingu.☺ Nie pozwólmy ulubionym ciuchom, dekoracjom czy "śmieciom" wylądować na wysypisku śmieci!→ Akcja:Reperacja u Adzika - dołącz do fejsbuszkowej grupy maniaków przeróbek i napraw!

A może to właśnie Twój upcyklingowy projekt znajdzie się w kolejnym, co miesięcznym podsumowaniu Akcji:Reperacji? 😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨