15 lutego

Jak namalować truskawkę DIY farbami do tkanin

Z miłości do soczystych owoców proponuję coś zmalować! Przywołaj wiosnę - albo od razu lato - i z wykorzystaniem farb akrylowych namaluj na tkaninie dużą, jędrną truskawkę. I dwie lewe ręce nie są wymówką do bezczynnego siedzenia - pokazuję malowanko krok po kroku, więc na pewno Ci się uda! ❤

Jak namalować truskawkę farbami do tkanin DIY - Adzik tworzy

Truskawkę malowałam już na plastikowym pojemniku, dzięki czemu powstała malowana doniczka DIY jak truskawka. A z innych owoców były ananasy i arbuzy na ręcznie malowanych trampkach DIY.
W przypadku truskawki potrzebujesz 3 kolory farby: zielony, żółty i czerwony, opcjonalnie przydadzą się farby biała i czarna (do ewentualnych rozjaśnień i przyciemnień malunku) oraz pędzle i woda do płukania. 

Jak namalować truskawkę na tkaninie DIY

PODPOWIEDŹ: Przed przystąpieniem do malowania odkłacz materiał, żeby żaden kłaczek nie zepsuł twojego malunku. Jeżeli powierzchnia  materiału jest skulkowana - delikatnie ją ogól (np. maszynką do golenia ubrań albo standardową maszynką do depilacji).

1. Rozplanuj położenie truskawki na materiale. Naszkicuj zarys owocu i...

Jak namalować truskawkę farbami do tkanin DIY - Adzik tworzy

2. ...wypełnij kontury czerwoną farbą akrylową.
Jeżeli planujesz namalować dużą truskawkę - do wypełnienia kolorem wykorzystaj np. kawałek gąbki. Dzięki temu szybciej pokryjesz farbą dużą powierzchnię materiału.

Jak namalować truskawkę farbami do tkanin DIY - Adzik tworzy

PODPOWIEDŹ: Jeżeli truskawka wydaje Ci się blada lub w farbie są prześwity - nałóż kolejną warstwę czerwonej farby.

3. Gdy masz już korpus truskawy - przejdź do namalowania szypułki. 

malowanie truskawki DIY na tkaninie - Adzik tworzy

Możesz namalować tylko kilka małych, zielonych listków lub zrobić ich cały gąszcz!

malowanie truskawki DIY na tkaninie - Adzik tworzy

4. Namaluj małe kreseczki lub kropki, które będą imitować nasionka truskawki. Nie oszczędzaj się i nie żałuj farby, niech na Twojej truskawie pojawi się mnóstwo nasion!

malowanie truskawki DIY na tkaninie - Adzik tworzy

PODPOWIEDŹ: Nasiona warto malować nie po całkiem prostej linii od góry do dołu, a po delikatnych łukach. Dzięki temu truskawa wydawać się będzie lekko zaokrąglona i wypukła, nie będzie taka płaskata jak tkanina, na której malujesz owoc. 😉

Ręcznie malowana truskawka DIY na tkaninie - Adzik tworzy

5. Na koniec możesz poprawić kontury w miejscach, gdzie omsknęła Ci się ręka. Warto dodać także kolorów na szypułce - wykorzystaj różne odcienie zieleni, by listki nabrały ładniejszych kształtów, domaluj lekkie cienie i przebłyski.

Ręcznie malowana truskawka DIY na tkaninie - Adzik tworzy

Namalowana farbami truskawka DIY jest gotowa!

Truskawkę możesz namalować na torbie, bluzie, sukience lub - w mniejszym wydaniu - na butach czy nawet i na skarpetkach! 

Ręcznie malowana truskawka DIY na tkaninie - Adzik tworzy

Miałam tyyyle planów na luty, chciałam odkuć sobie przechorowany styczeń, wymyślić i działać z postanowieniami po-noworocznymi, a tu jedna wielka dupa! Znów jestem chora. 
Mam nadzieję, że to mój ostatni przechorowany w tym roku miesiąc (czy w ogóle przechorowany czas), bo już nie mam siły czuć się dłużej jak gówno. 😆 To też wyjaśnia dlaczego nie pojawiają się nowe wpisy na blogu - po prostu nie mam siły ich tworzyć (a co dopiero mówić o działaniu w szyciu czy przeróbkach, aech...).

Nie pozostaje mi nic innego, jak łykać witaminy, dochodzić do siebie i powoooli, niemal żółwim trybem wrócić do tworzenia. A być może zauważyłaś/zauważyłeś, że na pasku bocznym bloga (lub u dołu bloga, patrząc na urządzeniach mobilnych) pojawiła się opcja wsparcia mojej twórczości i symbolicznego postawienia kawy (KLIK). Opowiem o tym więcej - o co z tym chodzi, po co mi ta kawa i co to w ogóle za pomysły szalone. 😂 Do zobaczenia jak najszybciej! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨