16 sierpnia

DIY Jak uporządkować sznurki do robienia biżuterii?

Własnoręczne tworzenie biżuterii może być ogromną przyjemnością! Nie bądź tylko jak ja i zadbaj o to, by od początku rękodzielniczej przygody wprowadzić porządek m.in. w sznurkach. Dzięki temu szybko znajdziesz kolor, który potrzebujesz, a sznurki nie będą się plątać!

Jak uporządkować sznurki do robienia biżuterii? DIY - Adzik-tworzy.pl

Sznurki do robienia biżuterii DIY - jak je uporządkować?

Od tylu lat - co najmniej od 9 - tworzę biżuterię i przez CAŁY TEN CZAS miałam syf (tak, SYF!) w sznurkach do robienia bransoletek i plecionek. Całe 9 lat! Sznurki trzymałam w szufladkowym organizerze, który dawno temu kupiłam za grosze w pierdonce

I nie, żebym te sznurki w jakiś konkretny sposób ułożyła w organizerze. Co to, to nie! Dlatego za każdym razem, gdy sięgałam po potrzebny kolor czy rodzaj sznurka, musiałam bawić się w odplątywanie kolorowej sieci-kuli, by dotrzeć do tego jedynego...

To się musiało w końcu zmienić, bo przez ten jubel w sznurkach odechciało mi się wyplatania. Czy to wstyd, że zaczynałam przygodę w internetach od bloga o tworzeniu biżuterii DIY, a dotąd robiłam sznurkowe cuda w takich warunkach? Nie, bo jeszcze nie miałam okazji pokazać w jaki sposób przechowuję koraliki. xD To kolejny temat do ogarnięcia!

Jak uporządkować sznurki do robienia biżuterii porady - Adzik-tworzy.pl

Co zrobić, żeby sznurki do biżuterii DIY się nie plątały?

Do szczęścia - i ogarnięcia sznurkowego chaosu - wystarczy tylko tekturka! A najlepiej kilka tekturkowych kawałków.

Wykorzystaj kartonikowe opakowania po herbacie, paście do zębów albo nawet po lekach, żeby zrobić z nich "bazy" vel "szpulki", na które nawleczesz sznurki do robienia biżuterii.

1. Przytnij tekturki i kartoniki najpierw do prostokątów albo kwadratów. Następnie nieco przytnij boki - jak na poniższym zdjęciu - by tekturki nabrały kształtów jak szpulki do nawijania nici.

Sznurki do robienia biżuterii - poradnik jak je uporządkować - Adzik-tworzy.pl

2. Teraz najtrudniejsza i najżmudniejsza część - złap za sznurki i po kolei nawijaj je na tekturkowe bazy. To może być trudny etap, bo pozostawione luzem sznurki mogły się poplątać i zapewne czeka Cię rozsupływanie, odwijanie itd.

Z takiego zwoju o wiele łatwiej odwiniesz i odmierzysz sznurek potrzebny do stworzenia biżuterii DIY niż gdyby wszystko pozostało luzem i pomieszało się w szufladzie lub pudełku.

Sznurki do robienia biżuterii - poradnik jak je uporządkować - Adzik-tworzy.pl

U mnie każdy kolor sznurka i jego rozmiar znalazł się na osobnej "szpulce" z tektury.

PODPOWIEDŹ: Tekturki możesz opisać, by łatwiej odnaleźć i siebie, i określony sznurek podczas twórczych prac. Możesz podać odcień sznurka od producenta/sprzedawcy, rozmiar oraz rodzaj, by podczas kolejnych biżuteryjnych zakupów wiedzieć jakie zapasy musisz uzupełnić. 
Dzięki temu będziesz też wiedzieć jaki sznurek został przez Ciebie użyty w jakimś projekcie.

Przykładowy opis na tekturce: sznurek bawełniany woskowany błękitny średnica 1,5 mm albo sznurek nylonowy khaki średnica 0,7 mm


3. Gdy sznurki masz namotane na kartonikowych bazach - pora ułożyć je w pudełku, organizerze albo w szufladzie. Czy gdzie tam jeszcze swoje sznurki trzymasz. 😉

Jak uporządkować sznurki do robienia biżuterii DIY - Adzik-tworzy.pl

PODPOWIEDŹ: W taki sposób da się ogarnąć także kordonki, mulinę do haftowania czy plecionek, wszelkie sznurki do tworzenia makram, a nawet wstążki mogą w końcu doczekać się uporządkowania.
To również dobry patent na zebranie w jednym miejscu resztek włóczki lub stworzenie tzw. próbników motków i sznurków.  

Jak uporządkować sznurki do robienia biżuterii DIY - Adzik-tworzy.pl

Pomysł obejrzysz także w formie videoporadnika na YouTubePrawda, że to banalnie proste rozwiązanie, a bardzo ułatwia życie i tworzenie? 😄 Już w trakcie porządkowania zdałam sobie sprawę, że jeszcze przez dłuuugi czas nie muszę żadnych sznurków kupować, bo mam ich sporą ilość, w wielu odcieniach. I teraz o wiele łatwiej szuka mi się potrzebnego w danej chwili koloru, rozmiaru oraz rodzaju sznurka! 
W jaki sposób Tobie udaje się utrzymać porządek w swoich przydasiach? 😀 A może nie lubisz porządku i wolisz tworzyć w totalnym chaosie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨