05 sierpnia

Rzemykowe bransoletki ze sznurka z zawieszkami

Podobają Ci się delikatne, sznurkowe bransoletki a la rzemyki? Do tego urocza zawieszka albo ozdobny łącznik będący niczym lukier na upieczonym przez mamę serniku, ach! 😄 

Rzemykowa bransoletka ze sznurka z zawieszkami - Adzik-tworzy.pl

Sznurkowe bransoletki-rzemyki z zawieszkami

Proste bransoletki z kawałka sznurka robi się najszybciej. Nie ma tu plecionych elementów i skomplikowanych procesów, nie trzeba przestrzegać sekwencji przekładania poszczególnych sznurków, jak np. to wygląda w technice kumihimo. 
Wystarczy zrobić dosłownie 2 supełki, dzięki którym powstanie regulacja długości w bransoletce. I tyle!

Rzemyk ze sznurka z zawieszką Cat Person - Adzik-tworzy.pl

No, może jeszcze jeden supeł - na przymocowanie ozdobnej zawieszki. 😄 Aczkolwiek, jeżeli chcesz mieć rzemyk DIY bez jakichkolwiek ozdób, nie musisz nic więcej supłać. 
Alternatywą dla zawieszek mogą być np. koraliki albo kamienie naturalne nawleczone wcześniej na sznurek.

Rzemyk ze sznurka z krzyżykiem-łącznikiem - Adzik-tworzy.pl

W przypadku powyższej bransoletki z krzyżykiem i poniższej ze znakiem nieskończoności przepołowiłam sznurek i każdą część przewlekłam przez otwory w łącznikach. Tworzenie supełków na regulację (i jako "zamknięcie" bransoletki) wyglądało tak samo, jak przy nie-łącznikowych wersjach.

Bransoletka rzemyk nieskończoność z regulacją długości - Adzik-tworzy.pl

W przypadku bransoletek z łącznikami możesz wykonać także wersje z makramowym splotem, jak to zrobiłam m.in. w bransoletce makramowej z kwiatowym łącznikiem.

Sprawdź instrukcje na tworzenie bransoletek DIY ze sznurków!Rzemykowa bransoletka DIY z regulacją długości i zawieszką - Adzik-tworzy.plPo więcej instrukcji jak stworzyć biżuterię handmade zajrzyj do kategorii na blogu DIY z pomysłami i instrukcjami na biżuterię DIY. 🌟

Przy okazji pokazana szarej bransoletki z nieskończonością chciałam też napisać recenzję książki "Rzecz o ptakach" N. Strycker, ale gorączka miesza mi we łbie. 
Pokrótce powiem tylko, że wnętrze książki skrywa sporo ciekawostek i faktów potwierdzonych badaniami oraz obserwacjami ptaków. Nie tylko fani ornitologii polubią tę pozycję! 

Bransoletka rzemyk nieskończoność z regulacją długości - Adzik-tworzy.pl

Bransoletka rzemyk nieskończoność z regulacją długości - Adzik-tworzy.pl

To tyle na dziś, na więcej nie mam siły (czuję, że kolejna fala z wysoką temperaturą nadciąga). A miałam piękne szyciowe i przeróbkowe plany na weekend, aech... Wszystko legło w gruzach jak Cintra po najeździe Nilfgaardczyków. I tak, po raz 3. lub 4. czytam sagę o Wiedźminie - po tylu latach nareszcie mam szansę przeczytać wszystkie części w odpowiedniej kolejności (co nieco dostałam, kilka części pożyczę od znajomego), a nie tak, jak akurat będą dostępne w bibliotece. 😉
No, to besos i do zobaczenia wkrótce! 😄

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨