23 listopada

Jak uszyć śmieszną poduszkę-chmurkę DIY

Masz ochotę na zabawną poduszkę miękką i delikatną jak obłoczek? Uszyj sobie chmurkę-poduszkę! Projekt możesz ozdobić tak, jak chcesz - domaluj jej wąsy, wyszyj rzęsy, przekłuj uszy i bujaj się w obłokach ze swoją chmurką! 😎

Jak uszyć poduszkę-chmurkę DIY przytulankę - blog Adzik-tworzy.pl

Poduszka-chmurka z pistoletami ("a historii tej poduszki i tak nie zrozumiesz...") 

Od czasu do czasu dostaję bojowe zadanie - albo od losu, albo od bliższych lub dalszych znajomych. 😉 Jak się już pewnie domyślasz, w przypadku chmurkowej poduszki nie było inaczej!
Ktoś poprosił mnie o poduszkę w stylu brodatej chmurki w okularach (którą zrobiłam lata temu, niespodziewanie dla jeszcze innej osoby), ale z dodatkowymi malowanymi elementami. 

Poduszka-chmurka DIY jak uszyć - blog Adzik-tworzy.pl

Gotowy efekt już widać, to teraz pora opowiedzieć, w jaki sposób i Ty możesz uszyć podobną poduszkę-chmurkę - czy to dla swojego dziecka albo bratanka, a może dla siebie? Nie znam, nie oceniam, i tak tylko Wałęsa może nas sądzić, także tego. 😂
Przejdę lepiej do opisu szycia, bo już plotę farmazony (a mogłabym bransoletki, o!).

Z czego uszyć poduszkę-chmurkę?

Dla Pana Chmurka przygotowałam błękitne minky z delikatnymi wytłoczeniami. Nada się również inny, równie miękki materiał (może być z efektem pluszu albo krótkim futerkiem). 
Do środka wsadziłam silikonową włókninę (akurat kulka silikonowa w całości mi wyszła, ale pocięta na mniejsze kawałki włóknina też jest ok). 
Oczka zrobiłam z resztek białej tkaniny, a czarne elementy malowałam markerem do tkanin oraz farbami akrylowymi.

Nie widzi Ci się chmurkowata poducha? Uszyj przytulankę-dinozaura DIY!

Jak uszyć poduszkę w formie chmurki? Szycie krok po kroku!

1. Najwygodniej jest złożyć materiał na poduszkę na pół i miejsce złożenia płachty materiału wyznaczy od razu dolną krawędź poduszki.

Obrysuj kształt chmurki (warto użyć kredy krawieckiej, samoznikającego markera do tkanin albo chociaż ołówka) i zepnij spodnią+górną warstę materiału szpilkami. Dzięki temu wygodniej będzie Ci się wycinać części na poduszkę.

Jak uszyć poduszkę-chmurkę DIY przytulankę - blog Adzik-tworzy.pl

2. Części na tułów chmurki wycięte? Super! To teraz zadbaj o oczy poduszki! 😉
Ślepka możesz naszyć albo namalować na materiale, w zależności co masz pod ręką do wykorzystania jak Ci wygodniej.
W moim przypadku oczy powstały najpierw na ścinkach białej, gładkiej tkaniny, na której czarnym markerem do malowania tkanin narysowałam źrenice.

Jak uszyć poduszkę-chmurkę DIY przytulankę - blog Adzik-tworzy.pl

3. Gdy oczy robisz osobno i musisz je przymocować do poduchy - najlepiej jest je naszyć ściegiem zygzakiem na najgęstszym przeszyciu.
O, i warto przyszyć oczy do bazy chmurki, zanim zaczniesz zszywać poduszkę w całość (luźno wyciętym materiałem łatwiej pomanewrujesz przy maszynie niż już zszytą poduchą).

UWAGA - jeśli cała buzia ma być naszywana, to zadbaj o nos, brwi, usta i cała resztę na tym etapie (później może być trudno z wygodnym naszywaniem).

4. Oczy przymocowane? Pięknie! Nadszedł czas, by wywrócić części poduchy (dokładniej - tułowia chmurki) lewą strona na wierzch i spiąć krawędzie materiału szpilkami.

Poduszka chmurka DIY jak uszyć instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

5. Krawędzie poduchy przeszyj od lewej strony na maszynie. Warto dla świętego spokoju wykonać dwa przeszycia, np. jedno ściegiem prostym i drugie zygzakiem, by zabezpieczyć krawędzie przed puszczaniem nitek czy pruciem.

I jedna ważna sprawa - ZOSTAW FRAGMENT BEZ PRZESZYCIA, ŻEBY MIEĆ OTWÓR NA WYWRÓCENIE USZYTKU Z LEWEJ NA PRAWĄ STRONĘ!

6. Niewielki otwór pozwoli też wypchać wnętrze chmurki-poduszki miękkim jak obłoczek wypełnieniem silikonowym. Albo miękkimi ścinkami, jeśli coś masz pod ręką po innych szyciowych projektach. No to wypychaj! 😄

Poduszka chmurka DIY jak uszyć instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

7. Jeżeli wnętrze poduszki ma już wypełnienia tyle, ile potrzebujesz - zaszyj otwór. Najlepiej zrobić to ręcznie tzw. ściegiem krytym, żeby miejsce przeszycia było niemal niewidoczne dla niewtajemniczonych osób. U mnie było wręcz nie do zobaczenia nawet dla mnie. 😅

Poduszka chmurka DIY jak zrobić instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

8. Poduszka ma oczy, ale co z resztą buzi?
Domaluj markerami albo farbami do malowania tkanin brwi, rzęsy, usta, a jak chcesz, to nawet piegi zmaluj! 
 
Poduszka chmurka DIY jak zrobić instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

Poduszka chmurka DIY jak zrobić instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

Chcesz domalować inne cosie na chmurce? Noł problem - ozdób poduszkę tak, żeby podobała się przede wszystkim Tobie! ❤

Poduszka chmurka DIY malowanie buzi farbami akrylowymi

...a ja, na życzenie właściciela poduszki, domalowałam farbami akrylowymi jeszcze 2 pistolety (po jednej spluwie na każdym boku). 

Jak uszyć poduszkę-chmurkę DIY - blog Adzik-tworzy.pl

I oto zawadiacka poduszka-chmurka w wystrzałowym nastroju! 😄

Poduszka chmurka DIY jak zrobić instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

Sraty-taty, trochę prywaty!
Mam wrażenie, że daaawno nie pisałam instrukcji/wpisów w stylu zrób-to-sam. W pracy przez 8-9 godzin potrafię krzesać z siebie błyskotliwe teksty i hasła, a po powrocie do domu mam ochotę wymienić raz a porządnie gałki oczne, łeb i w ogóle każdą część ciała. 😆 I najlepsze - niby mam pod bloga o szyciu podpięty newsletter, a nie mam tyle czasu do dyspozycji, żeby zająć się jego wysyłką i ogarnianiem spraw technicznych. W pracy natomiast sypię pomysłami na mailingi jak śnieg w Himalajach (znaczy się, i gęsto, i często). 

Chciałam priorytetowo traktować blog i kanał na YouTube, a wyszło na to, że praca, praca, praca, bo bez niej nie będzie mnie stać na ratowanie zdrowia. Jakiż ten świat posrany... Może tematycznie uszyję sobie poduszkę-kupę DIY, na wzór Pana Kupsztala? Co myślisz? 😂 

Poduszka chmurka DIY jak zrobić instrukcje - blog Adzik-tworzy.pl

Zmykam do swojej jaskini! W piątek rano śmigam do lekarza i muszę przygotować się do wizyty już dziś, bo jutro (czyli w czwartek) nie wiem jak bardzo zmęczona (i o której?) wrócę z pracy. Bajo jajo! ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨