31 stycznia

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić - D. Burnett. Recenzja książki

Czy Twoi rodzice mówili Ci, że jako nastolatek traktujesz dom jak hotel, bo przychodzisz na posprzątane, obiad już ugotowany, a Ty nic w domu nie robisz? A może pamiętasz teksty w stylu "nie siedź tyle przed tym kąkuterem!", "tak późno, a Ty jeszcze nie śpisz?!"? Teraz lepiej zrozumiesz i swoich rodziców, i nie powielisz tych samych błędów wobec własnych dzieci, a to za sprawą zabawnej i pouczającej książki Deana Burnetta pt. "Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić".

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić. Dean Burnet - recenzja książki - blog Adzik-tworzy.pl

"Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić" Dean Burnet - recenzja książki

Pora na krótką przerwę od przeróbek ubrań na blogu, bo mam Ci do pokazania inspirującą lekturę! Im więcej ludzi, tym więcej problemów, rozterek, a tym samym i poradników na rynku książek. Dean Burnett wyszedł naprzeciw potrzebom nastolatków oraz ich rodziców. "Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić" to nie tylko poradnik o zabawnym tytule, ale i lektura warta uwagi! 

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić. Dean Burnet - recenzja książki - blog Adzik tworzy

Dzieci wkraczające w wiek nastoletni na pewno nieco się uspokoją i lepiej zrozumieją własne wahania nastrojów, ciągłą chęć do spania czy łatwość do rozpoczynania kłótni z dorosłymi. Jednak i rodzice powinni książkę przeczytać - dzięki temu przypomną sobie, jak to sami byli nastolatkami oraz dlaczego wszystko wyprowadzało ich z równowagi. 

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić - moja opinia o książce

"Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić" to lektura napisana w zabawnym tonie, lecz poprzez luźne porównania, humorystyczne anegdotki oraz opisanie sytuacji wprost z życia wziętych treść jest łatwo przyswajalna. Irytujące zachowania rodziców stają się zrozumiałe i wcale nie tak bardzo pozbawione sensu, jakby się mogło nastolatkom wydawać.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, by lepiej przedstawić dlaczego organizm młodego nastolatka tak bardzo potrzebuje snu i dlaczego wiecznie jest tego snu za mało. 😉 Dzieci dowiedzą się również o co chodzi z burzą hormonów, jaki ma to wpływ na odczuwane emocje, które potrafią zmieniać się jak obrazki w kalejdoskopie. Lektura porusza również rozwój psychiczny, ewentualne objawy wskazujące na stany depresyjne lub inne problemy ze zdrowiem. To także nauka o uzależnieniach - np. od smartfonów, gier czy kont w social mediach albo idealizowania wszystkiego, co pokazywane jest w internecie. 

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić. Dean Burnet recenzja - blog Adzik tworzy

Poradnik jest naprawdę ciekawy i konkretny, choć okładka oraz tytuł książki mogą wydawać się wielu dorosłym dość infantylne. Nic bardziej mylnego! 😉 Nie oceniaj po okładce, zwłaszcza gdy lektura może pomóc Twojemu nastolatkowi oraz Tobie we wzajemnym zrozumieniu oraz rozwiązywaniu codziennych/ nastoletnich problemów. 

Książkę możesz obejrzec i kupić poprzez *link (klik).

*Link afiliacyjny - gdy w niego klikniesz zostaniesz przekierowana lub przekierowany do ofert z Ceneo, gdzie możesz obejrzeć produkt lub go kupić.

Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić. Dean Burnet recenzja - blog Adzik tworzy

Masz ochotę na inną lekturę? Zainspiruj się recenzjami i opiniami o książkach i sprawdź, co warto przeczytać! 😀

Ciekawi mnie, czy miałaś lub miałeś okazję przeczytać poradnik "Dlaczego rodzice tak Cię wkurzają i co z tym zrobić" i jakie masz zdanie na temat książki. A może polecasz inny tytuł, który pomoże zarówno nastolatkom, jak i rodzicom lepiej się ze sobą komunikować? Koniecznie napisz w komentarzu! 👇

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨