03 stycznia

Ręcznie malowana poduszka ze Sponge Bobem

Przywitajmy w malowniczy sposób nowy 2023 rok wraz z żółciutkim Sponge Bobem Kanciastoportym! Zobacz jak zmalowałam gąbkę z bajki i wkrocz w ten rok w wesołym nastroju! 

Poduszka Sponge Bob Kanciastoporty ręcznie malowana - blog Adzik-tworzy.pl

Sponge Bob Kanciastoporty - ręcznie malowana poduszka na prezent

Lubię tworzyć upominki częściowo lub po całości ręcznie. Z racji urodzin mojego brata (to było rok lub 2 lata temu, chociaż owszem - urodziny ma każdego kalendarzowego roku, no jakżeby inaczej! xD ) zmalowałam mu jedną z bajkowych postaci na poduszce.
Szara poszewka w materiału przypominającego w dotyku zamszyk bardzo dobrze sprawdziła się jako baza do malowania akrylowymi farbami do tkanin DIY.

Poduszka Sponge Bob Kanciastoporty ręcznie malowana - blog Adzik-tworzy.pl

Malowanie kanciastoportej gąbki z dna oceanu zaczęłam od zarzucenia żółtej akrylowej farby na szare tło materiału. 
Później białe akcenty koszuli oraz podkolanówek, dodanie brązu portek oraz "dziury" w gąbce i delikatne kontury kanciastej głowy.

Poduszka Sponge Bob Kanciastoporty malowanie farbami do tkanin - blog Adzik-tworzy.pl

Gdy żółta farba wyschła, mogłam domalować buźkę - wielkie oczy o długich rzęsach, kulfoniasty nos, szczerbaty uśmiech. 
Pojawił się również czerwony krawat pod szyją, czarny pasek w spodniach oraz cichobiegi do biegania po dnie oceanu. 
Tułów i kończyny obrysowałam czarną akrylówką, a podkolanówki zyskały jeszcze po niewielkich, kolorowych akcentach.

Poduszka Sponge Bob Kanciastoporty malowanie farbami do tkanin - blog Adzik-tworzy.pl

Ręcznie malowana poduszka ze Sponge Bobem 

Wizerunek Sponge Boba malowałam po całości ręcznie, bez szablonów, wycinanek itd. Co jakiś czas wspomagająco patrzyłam na obrazek z neta, żeby nie zrobić oczu w złym kształcie albo nie poszaleć z własnym wyobrażeniem żółtej gąbki z miasteczka Bikini Dolne (matko i córko, szaleństwo nazw postaci, firm czy miejscowości, które pojawiają się w dziecięcych bajkach nie przestaje mnie zaskakiwać 😂).

Ręcznie malowana poduszka Sponge Bob - blog Adzik-tworzy.pl

Ręcznie malowana poduszka Sponge Bob - blog Adzik-tworzy.pl

Ręcznie malowana poduszka Sponge Bob - blog Adzik-tworzy.pl

Brat dostał swój prezent urodzinowy już jakiś czas temu, w tym roku szykują się kolejne urodziny, więc muszę odpalić swoją fantazję, kreatywność i znów stworzyć coś śmiechowego. Chociaż nie wiem, co na kolejne tego typu upominki mój brat powie - w końcu zbliżające się 26 lat na karku to niekoniecznie moment na bajkowe prezenty... Ale kto by się tym przejmował! 😉

Nie tak dawno szyłam dla całkiem dorosłej osoby m.in. poduszkę-chmurkę DIY - uroczą, milutką i z miękkiego minky, ale nieco zawadiacką. Bo z pistoletami i kozią bródką. 😂

Ręcznie malowana poduszka Sponge Bob - blog Adzik-tworzy.pl

To pierwszy wpis na Adzikowym blogu DIY w 2023 roku - wykorzystam tę okazję do noworocznych życzeń! 😄

Trzymam kciuki, by w 2023 roku ogólnoświatowa passa do utykania po kolana w 💩 stanęła w odwrocie (tak jak przed wyborami w Polsce niby koronaświrus miał być w odwrocie, ale już chyba większość Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że Morawiecki to Pinokio z bajki dla dorosłych, bez szczęśliwego finału), a wszelkie pasożyty żerujące przy korycie, na wątrobie albo społeczeństwie odczepiły się na dobre, jak tasiemiec odczepiający się z wnętrza jelit po zażyciu leków na parazyty. 

Stawiaj siebie i swoje dobro na pierwszym miejscu. Nie toksyczną pracę, nie fałszywych znajomych, nie kłótliwych ludzi. Znajdź cel w życiu, który da Ci szczęście, niekłamaną radość i spokój ducha. Śmiej się do siebie, jak żółciuchny Sponge Bob, a jak ktoś Ci zalezie za skórę, to niech nie będzie Ci szkoda kopnąć taką osobę w rzyć. Szczęścia i pomyślności w 2023 roku! 🎉🥳

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨