25 października

DIY: Bluzka bez rękawów - przeróbka bluzki z niewygodnymi rękawami

Co zrobić, gdy rękawy w bluzce cisną Cię w pachy albo brakuje miejsca na biust? Pozbądź się rękawów i cisnącego problemu! 😄 A bluzka? Wykorzystasz ją jeszcze wiele razy zamiast chować ubranie na dnie szafy.

DIY: Bluzka bez rękawów - przeróbka bluzki z niewygodnymi rękawami - Adzik-tworzy.pl

DIY Bluzka bez rękawów - jak przerobiłam bluzkę z cisnącymi rękawami

W moje przeróbkowe ręce wpadła tkaninowa koszula/bluzka w pięknym, granatowym odcieniu (jaśniejsze smugi na zdjęciach to zasługa popękanego aparatu w telefonie, to nie przebarwienia ani plamy na ubraniu 😉). 

Materiał w dotyku jest przyjemny, w dodatku wydaje się być przewiewny. Jedyny mankament ubrania to długie rękawy, które cisnęły mnie w pachach (zabrakło tam dosłownie 1-1,5 centymetra w obwodzie, w miejscu łączenia rękawów z tułowiem). Kombinowałam, żeby może wszyć kliny i w ten sposób powiększyć ubranie w problematycznych miejscach, ale nie miałam pod ręką materiału w zbliżonym odcieniu ani podobnego fakturą czy gramaturą, a tym razem nie chciałam iść w kontrasty.

DIY: Bluzka bez rękawów - przeróbka bluzki z niewygodnymi rękawami - Adzik-tworzy.pl

No i co zrobiłam? Przerobiłam! 😄

Sposób jest bardzo prosty:

1. wycięłam rękawy tuż przy szwach, 
2. wyrównałam krawędzie materiału w powstałych otworach na ręce i 
3. obszyłam. Nie miałam lamówki w odpowiednim kolorze, a odcięte rękawy planowałam już w tamtym momencie wykorzystać w innym projekcie. Dlatego podwinęłam 2 razy brzegi tkaniny i przeszyłam ściegiem prostym.

Uważałam, żeby nie naciągać krawędzi tkaniny i obszyć otwory tak, by materiał nie odstawał przy pachach lub dziwnie się nie układał po założeniu bluzki na grzbiet. Szczęśliwie tkanina bardzo fajnie współpracowała. 😄 W nagrodę doczekała się publikacji na blogu DIY i videotutorialu na YouTube. 


Przeróbkę machnęłam w ramach co weekendowej Akcji:Reperacji, którą można było zobaczyć w sierpniu'22 na fejsie. I oczywiście w podsumowaniu Akcji:Reperacji na blogu!

DIY: Bluzka bez rękawów - przeróbka bluzki z niewygodnymi rękawami - Adzik-tworzy.pl

Inne sposoby na przeróbki bluzek DIY:
I jeszcze rzut oka na bluzkę "na płasko", po przemianie.

DIY: Bluzka bez rękawów - przeróbka bluzki z niewygodnymi rękawami - Adzik-tworzy.pl

Być może sposób na przerabianie ubrań DIY w taki sposób niekoniecznie nadaje się na aktualną porę roku, ale w sumie... Lepiej, żeby bluzka przydała się bez rękawów o dowolnej porze roku niż leżała do kolejnego lata w szafie! 😉

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨