sobota, 16 lipca 2016

Dziury i przetarcia w spodniach - jak je naprawić?

Kilka tygodni temu moje ukochane jeansy się poprzecierały, powstały w nich dziury... Gdyby stało się to gdzieś na nogawkach to nie byłoby takiej tragedii - przecież teraz są modne dziurawe spodnie i można je dostać w co drugim odzieżowym sklepie za grube pieniądze. No cóż, moje spodnie rozwaliły się w kroku. Ale nie ma płaczu, bo i coś takiego można skutecznie naprawić! 

Jak naprawić dziurawe/ przetarte spodnie

I dziś pokażę Wam JAK TO ZROBIĆ. :)


Do naprawy spodni potrzebujemy: 


  • nożyczek,

  • maszyny do szycia (niestety, w tym przypadku ciężko będzie zeszyć to ręcznie), 

  • kawałka jeansu (może to być kawałek materiału np. z nogawek od innych, skróconych spodni - ja użyłam resztek pozostałych po obszywanych szortach - KLIK), 

  • szpilek do pomocy.Jak naprawić spodnie? 


1. Widzicie te dziury i przetarcia na zdjęciu nr 1.? Należy przygotować kawałek jeansu, który wszyjemy OD ŚRODKA na powstałe podczas noszenia spodni uszkodzenia. 

2. Przygotowałam więc odpowiedniej wielkości kawałek materiału...

3. ...a następnie przymocowałam go szpilkami WEWNĄTRZ spodni - w tych miejscach, gdzie chcę go przyszyć i tym samym wzmocnić osłabiony przetarciami i dziurami materiał spodni. 


4. Przyszywamy materiał wewnątrz spodni.

UWAGA: Przeszycia najlepiej wykonać zgodnie z kierunkiem przebiegu nici w spodniach - dzięki temu przeszycia będą mniej widoczne po zewnętrznej stronie naprawianych spodni. 

Na zdjęciu nr 6. możecie zobaczyć porównanie zszytej części i tej jeszcze dziurawej. Jak wyglądały spodnie PRZED, a jak PO naprawie? 

Spodnie nie straszą już przetarciami i nie ma też obaw, że od jednej, małej dziurki rozlecą się wkrótce na pół. ;) Jeśli zastanawiacie się czy zeszycia widoczne są od zewnątrz - owszem, są. Zminimalizujecie to jednak jeśli użyjecie nici jak najbardziej zbliżonych kolorem do koloru spodni (nici mogą być nawet nieco jaśniejsze) oraz - jak pisałam wcześniej - robiąc przeszycia wzdłuż przebiegu nici w naprawianym materiale. 

Nie wiem czy to ostatnie zdjęcie się Wam spodoba, ale chciałam pokazać w ten sposób, że - jeśli ktoś będzie oglądać Wasze spodnie od tyłu - nie zobaczy, że spodnie były naprawiane. 


A nie mówiłam? Nic nie widać! :)
Nawet nie wiecie jak musiałam wyginać ręce za plecami, żeby zrobić to zdjęcie!


Powiem Wam, że w praktyce ten patent stosuję od wielu lat. Kiedyś moja mama łatała tak spodnie moje i mojego rodzeństwa - skoro w żadnym innym miejscu nie było przetarć, dziur itd. to dlaczego od razu wyrzucać takie spodnie? Naprawa nie jest zbyt pracochłonna, a na pewno oszczędzi nam godzin spędzonych w sklepach na szukaniu nowych spodni oraz pozwoli zaoszczędzić. ;)

Nie planowałam przygotować tych instrukcji, spodnie miałam naprawić w tajemnicy. Zmieniłam jednak zdanie, gdy na jednej z fejsbuszkowych grup jedna z osób stwierdziła, że można by coś zrobić z przetarciami w kroku, bo po prostu szkoda wyrzucać całe spodnie z jedną dziurą. No to są instrukcje!

Mam nadzieję, że pozwolą Wam one uratować Wasze ulubione spodnie od wylądowania w koszu. Dajcie znać ile par udało się Wam przywrócić do noszenia. :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...