21 lipca

Bluzka z buldożkiem francuskim DIY ręcznie malowana

Brak pomysłu na prezent dla dziecka? A może w szafie zalega nienoszona, bo nieciekawa bluzka? Hmm, i co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej przerobić znudzoną odzież - jedną z opcji może być malowanie farbami akrylowymi!☺ Białą bluzkę z kilkoma przebarwieniami potraktowałam akrylówkami i w taki sposób siostrzenicy dostała się bluzka z podobizną Leona - buldożka francuskiego.

Adzik tworzy - ręcznie malowana bluzka z buldożkiem francuskim

Bluzkę do przerobienia dostałam od mojej mamy, ze specjalnym poleceniem "Zrób coś dla Nikolsona". Przemalowałam ciuszek idealnie na Wielkanoc, więc młodej dostała się malowana podobizna psa "na zajączka".☺

Rozmiar bluzki pasował na siostrzenicę jak ulał, w dodatku ucieszyła się z malowanego Leona i stwierdziła, że "nawet jest podobny!". Chyba nie mogłam usłyszeć lepszej opinii na temat malunku na bluzce! ❤

Jak powstawał malunek na bluzce i kto mi pomagał w tworzeniu?


Bluzka tuż przed malowaniem wyglądała pospolicie - biała, zwyczajna, a na przodzie było kilka małych przebarwień, które nie chciały się za cholerę sprać.

jak malować koszulki farbami do tkanin


Zabrałam się za malowanie koszulki farbami akrylowymi i... chwilę później na biurku znalazł się Putin! Ciekawy farb i wszystkiego, w co można wpakować cztery włochate łapki, zabrał się za pilne obserwowanie i sprawdzanie farbek, pędzelków, po czym prawie rozlał wodę na malowaną tkaninę. Taki z niego pomocnik!

Nie lubię malować z szablonów, a podobiznę Leona tworzyłam na podstawie zdjęcia w telefonie (zobaczcie na fotce poniżej).

bluzka z buldożkiem francuskim rękodzieło ręcznie malowana

Leon to buldożek francuski, któremu za młodu szyłam kolorowe legowisko (klik). Niestety, szybko wyrósł ze swojego posłania, dlatego w zeszłym miesiącu zrobiłam dla niego tipi (instrukcje jak zrobić tipi znajdziecie TUTAJ).

Zaczęłam od "naszkicowania" ciemniejszą farbą zarysu głowy, kształtu mordki i uszu buldożka. Następnie domalowałam napis "Leon Team" oraz - co oczywiste, bo tego motywu nie mogło zabraknąć na bluzce - psich odcisków łap.

bluzka z buldożkiem francuskim rękodzieło ręcznie malowana

Koci tester w akcji!☺
Tak jak nie mógł sobie odpuścić obserwowania jak maluję torbę dla psiego fana (klik), tak i teraz uczestniczył w procesie od początku do końca. Na szczęście, tym razem nie wsadził łap w farby akrylowe i nie rozmazał malunku na tkaninie.


malowanie ubrań farbami akrylowymi porady

Szczegóły w dużych malunkach robią robotę i różnicę w całym projekcie! Dlatego nie mogło zabraknąć tęczówek w odpowiedniej barwie oraz delikatnych, białych kropek na źrenicach, dzięki którym psie spojrzenie nabiera mocy i wyrazu.

bluzka z buldożkiem francuskim rękodzieło ręcznie malowana

Poniżej już praktycznie końcówka roboty z malowania bluzki.
Na początku wolałam nałożyć jaśniejsze kolory, by przechodzić stopniowo do ciemniejszych odcieni farb, nadawania szczegółów oraz - na sam koniec - namalowania czarnej mordki buldożka.

jak malować koszulki farbami do tkanin


Chcesz zabrać się za własnoręczne malowanie ubrań, ale nie wiesz jakie produkty się nadadzą?

Jeśli brak Ci wprawy w malowaniu farbami - możesz wykorzystać np. markery lub pastele do malowania ubrań!

Przypomniało mi się ostatnio, podczas siedzenia w pracy, że bluzka - mimo, że od dawna projekt jest ukończony - to jeszcze jej nie pokazałam! I tak się oto zmotywowałam do edycji zdjęć i nowego wpisu z procesu malowania bluzki.☺

Ciemne kolory już nałożone, czarna mordka zmalowana - i jest ręcznie malowany buldożek na bluzce!❤


bluzka z buldożkiem francuskim rękodzieło ręcznie malowana

Gdy wszystkie kolory zostały nałożone, a cały malunek zyskał odpowiednie barwy - domalowałam jeszcze kilka szczegółów oraz poprawiałam psią podobiznę w co niektórych miejscach.

Najgorzej jest mi zawsze z najciemniejszymi, czarnymi miejscami - trudno jednoznacznie i wyraźnie podkreślić szczegóły, dlatego czekam aż farby wyschną i dopiero wtedy dodaję szczegóły, kolejne linie i zarysy.


bluzka z buldożkiem francuskim ręcznie malowana

Gotowa, malowana ręcznie bluzka z buldożkiem francuskim prezentuje się na właścicielce właśnie tak:


bluzka z buldożkiem francuskim ręcznie malowana

Siostrzenica nie zawsze potrafi zachować powagę na zdjęciach (ha, to u nas rodzinne☺), ale przynajmniej jest zabawnie i nikt nie pozuje jakby miał muchy w nosie! ❤


bluzka buldog francuski ręcznie malowana

Ze zwierzęcych podobizn malowałam także torbę z border collie,
bluzę z jeleniem oraz kota z japońskiej bajki. A to i tak nie wszystkie ręcznie malowane zwierzaki!☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨