27 lutego

Biżuteria DIY ma moc! Czyli dlaczego wolę tworzyć biżuterię własnoręcznie

Lubię biżuterię, migoczące błyskotki i zakładanie każdego dnia innych bransoletek czy naszyjników. Jednak ponad wszystko uwielbiam własnoręcznie tworzyć biżuterię! Opowiem Ci o moich ukochanych i własnoręcznie wykonanych błyskotkach, wspomnę także o moim doświadczeniu w pracy w salonie jubilerskim...

Adzik tworzy - Biżuteria DIY - Blogi o robieniu biżuterii


Ręcznie wykonana biżuteria DIY - moja przygoda 

Najpierw były koślawe i nierówne plecionki, następnie istny szał tworzenia biżuterii DIY. Później była pora pracy w salonie jubilerskim (no, można rzec, że nawet w dwóch). Obecnie pozostała miłość do wykonywania bransoletek, kolczyków i naszyjników własnoręcznie oraz co nieco fajnego doświadczenia i wiedzy jubilerskiej.

Jednak wrócę do początków...

Adzik tworzy - makrama diy bransoletka z kotem

Pleciona bransoletka z kotkiem sprzed 2 lat - zawieszka nieco się "zużyła", ale biżuterię noszę aż do zdarcia!☺Jak zakochałam się w tworzeniu biżuterii handmade


Miłością szczerą i silną, niczym jurny chłop przerzucający widłami sterty siana, zapałałam do biżuterii handmade tuż po nauce w liceum. Szykowały się najdłuższe wakacje w życiu, które spędziłam na... pracy (na szczęście na odrobinę letniego odpoczynku też się załapałam). W wolne wieczory przeglądałam internety, żeby wymyślić sobie jakieś ciekawe zajęcie, znaleźć nowe zainteresowania. Często wieczory przemieniały się w zarwane nocki, zwłaszcza gdy zaczęłam przesiadywać na Pinterest i oglądać mnóstwo pięknych projektów biżuteryjnych, śliczne bransoletki oraz kolczyki z koralików!

Nie mogłam nacieszyć oczu, a że nawet ręce zaczęły mnie świerzbić do uroczych błyskotek zobaczonych w sieci - postanowiłam spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii DIY.
Wiele instrukcji jak robić biżuterię znalazłam na YouTube, wspomnianym wcześniej serwisie Pinterest czy Zszywce. Jednak gotowe tutoriale traktowałam raczej jako inspirację czy sugestię podczas przygotowywania własnych prac ze sznurków i koralików.

Poniżej, na dowód moich dawnych "umiejętności" i tego, że ćwiczenia oraz regularność jednak coś dają, pokazuję zdjęcia swoich własnoręcznie wykonanych bransoletek sprzed lat.
I jeszcze wiszące kolczyki-flamingi - obecnie robiłyby szał modowy, a ja je ulepiłam z modeliny ponad 5 lat temu!☺


Adzik tworzy - Bransoletki DIY - nauka tworzenia biżuterii

Biżuteria DIY z czasów, gdy nawet dobrze zdjęć nie umiałam zrobić...

Adzik tworzy - Pierwsze bransoletki DIY rzemyki i modelina

...i kilka miesięcy później. I zdjęcia są wyraźniejsze, i zawieszki z modeliny!


Mulina, sznurki, koraliki... Czyli moje pierwsze bransoletki DIY

Zaczęłam tworzyć biżuterię od prostych bransoletek z muliny i znalezionych w domu pojedynczych koralików. Następnie - zaintrygowana modeliną termoutwardzalną i możliwościami, jakie dawała - robiłam własne zawieszki charms! Owszem, były nierówne i koślawe, zwłaszcza na samym początku przygody z biżuterią handmade. Co jednak najlepsze w tym wszystkim - każdy kolejny projekt wychodził coraz lepiej. Krok po kroku, a zawieszki z modeliny wyglądały coraz ładniej, plecione bransoletki DIY ze sznurków nabierały prostych splotów i zgrabności, a mi zachciało się kolejnych wyzwań!

Zaczęłam interesować się szydełkowanymi naszyjnikami i bransoletkami. Po wielkich wyszukiwaniach o co chodzi - dowiedziałam się, że zakochałam się w sznurach szydełkowo-koralikowych. Problemem było to, że nie miałam ani zaplecza do szydełkowania (czytaj: szydełek, kordonków, drobnych koralików), ani nawet odpowiednich umiejętności. Poprzestałam na przeglądaniu szydełkowo-koralikowych prac, dopóki nie trafiłam na bransoletkę Uroboros w wydaniu Koralikowej Weraph. Jak zobaczyłam jej smoka/węża w formie bransolety, z łuskowatymi koralikami na grzbiecie, tak od razu potrzepało mnie od wewnątrz! Było to uczucie tak silne, że zmotywowałam się do odświeżenia szydełkowanych "umiejętności" jeszcze z czasów dzieciństwa (jednak do dorosłości niewiele zapamiętałam, trzeba było wiele informacji odświeżyć).
Przez ponad dwa lata walczyłam o własnego smoka/węża na rękę, aż powstał mój boa tęczowy w formie bransolety!❤

Adzik tworzy - Bransoletka handmade szydełkowo-koralikowa wąż

Materiały do tworzenia biżuterii DIY i nieco o zakupoholiźmie

W międzyczasie było mnóstwo rzemieni, szklanych koralików, sznurków woskowanych, a później nylonowych... Zaopatrywałam się w różnych sklepach internetowych w niezbędne narzędzia i przydasie do biżuterii. W jednym kupowałam głównie zawieszki, drugi był od sznurków, a jeszcze inny od metalowych końcówek do bransoletek czy koralików Toho, koralików crackle itd.
Ostatnimi czasy uspokoiłam się z większymi i bardzo częstymi zakupami - staram się najpierw przygotować listę potrzebnych drobiazgów, ich odpowiednich rozmiarów, sprawdzonych klejów do biżuterii... Dopiero tak przygotowana siadam do zakupów i dzięki temu nie kupuję aż tylu pierdółek, których i tak nie wykorzystam. Żeby nie było, to pozwalam sobie na kilka nieplanowanych akcesoriów, jednak zasada jest jedna: byle było ich mniej niż materiałów rzeczywiście niezbędnych do działania.☺
W podobny sposób zaczęłam kupować materiały do szycia - i od razu w portfelu zostaje więcej pieniędzy, a i w mniejszym stopniu pozostała wolna przestrzeń w szafie zostaje przejęta przez nowe nabytki!

Adzik tworzy - bransoletki handmade z rzemieni


Praca w salonie jubilerskim i doświadczenie z biżuterią

Wspomniałam, że pracowałam w salonie jubilerskim. Była to jedna z polskich firm-sieciówek (mała zagadka z nazwą - to córka czarnego ptaka ;). Wiele się dowiedziałam o biżuterii, głównie o srebrze i złocie, poznałam bliżej także najdroższe kamienie świata, czyli tak uwielbiane przez ludzi diamenty. Nie powiem, wiedza jubilerska może się przydać w pewnych sytuacjach, jednak poznałam także "uroki" sieciówkowej biżuterii.
Często klienci poszukiwali czegoś oryginalnego, wyjątkowego, a podobne projekty można było znaleźć w większości dużych sklepów jubilerskich. Autorskie wzory nie zawsze takie były, a już na pewno klienci nie cieszyli się, gdy tak oryginalne naszyjniki czy bransoletki widzieli dwa salony dalej. Serio!☺
Kto pracuje lub pracował w handlu zna także uroki trudnej klienteli, gorzkiego smaku pultających się reklamacji czy niespotykanych "widzimisię" i roszczeniowego tupania nogą przez osoby, które nawet nie planowały nic kupić, a przyszły na występy. ;)

Pamiętam, że za mojej kadencji były dostępne długie naszyjniki z koralików naturalnych. Niestety, całość była nawleczona na żyłkę jubilerską tak gęsto, że czasami strach człowieka przelatywał podczas noszenia biżuterii (i głównie sprzedawców w trakcie prezentowania naszyjnika, żeby produkt nie rozsypał się w dłoniach przy kliencie☺). To mnie nauczyło, że biżuterię z koralików na bazie żyłki bądź linki jubilerskiej należy tworzyć z rozwagą. Każdorazowo przed zamontowaniem zapięć w bransoletkach czy naszyjnikach z koralików sprawdzam czy na pewno całość nie jest zbyt mocno naprężona i przez to zbyt sztywna i podatna na zerwania, pęknięcia.

Adzik tworzy - Naszyjnik DIY z koralików i chwostem

Wiedząc o takiej niby błachej sprawie, mogłam stworzyć swój DIY naszyjnik z koralików i chwostem-wisiorem w taki sposób, by cieszyć się nim jak najdłużej!
Podobnie z innym projektem biżuteryjnym - DIY choker z koralików także nie jest przesadzony w ilości wykorzystanych koralików. Ponadto, sam sposób wykonania można śmiało wykorzystać do stworzenia bransoletki z koralików na bazie żyłki jubilerskiej (jak na zdjęciu niżej, niebieska bransoletka z piórkami obok łapacza snów). Zapięcie i regulację montujemy podobnie, jedynie długość projektu ulega zmianie.
A jak już o zapięciach wspomniałam - staram się montować zapięcia w bransoletkach i naszyjnikach tak, by biżuteria nie rozleciała się przy pierwszym założeniu. I nie chodzi tutaj o samo wklejenie rzemienia czy sznurka w metalową końcówkę, lecz konkretnie o zapięcie. Już na etapie zakupów zwracam uwagę na to, by karabińczyki oraz ogniwka były dobrej jakości i nie niszczyły się zbyt szybko. Nie powiem, zdarzyło mi się kupić fabrycznie zepsute lub bardzo słabe karabińczyki czy federingi do biżuterii. Takie sytuacje mogą mieć miejsce nawet w najlepszym sklepie z półfabrykatami do biżuterii handmade. Na jedną słabszą część jestem w stanie przymknąć oko, o ile pozostałe przydasie z zamówienia są w porządeczku.☺

Następnie pracowałam w salonie jubilerskim u znajomego, już nie w sieciówce, a jednym z kilku salonów. Pojawiały się tam zdecydowanie inne projekty biżuteryjne, można było liczyć także na przerobienie własnej biżuterii lub wykorzystanie srebra/złota w zupełnie nowej odsłonie. Wiadomo, dostępne są naszyjniki czy kolczyki w najmodniejszych wzorach, które występują także w sieciówkach jubilerskich. Jednak można tam znaleźć także pojedyncze egzemplarze, prawdziwe perełki!❤

Plecione bransoletki makramowe DIY - romans na dłużej!

Wspomniałam już, że jednymi w pierwszych bransoletek, które stworzyłam, były plecione z muliny i przypadkowych sznurków biżuteryjki. A czy wspominałam kiedyś, że oplotłam muliną - splotem makramowym - kabel po zniszczonych słuchawkach od telefonu?☺
Nie było mnie stać na początku studiów na mnóstwo coraz to nowszych półfabrykatów i sznurków do tworzenia biżuterii w sposób profesjonalny. Uczyłam się więc na tym, co znalazłam w domu. I nawet słuchawki zyskały drugie życie!
Poniżej prezentuję biżuterię już bardziej na czasie - bransoletki ze sznurków nylonowych bądź bawełnianych, woskowanych.
Po makramie zaczęłam próbować splotów kumihimo (czarno-tęczowa bransoletka, której końce wkleiłam w metalowe końcówki). Mam jeszcze kilka projektów wykonanych przy wykorzystaniu tej techniki, ale zaraz, zaraz! Nie wszystko naraz! Jak przyjdzie czas, to pokażę pozostałe naszyjniki i bransoletki kumihimo.☺

Adzik tworzy - makrama bransoletki DIY ze sznurka

→ Splecione pastele - czyli potrójna bransoletka makramowa
→ Plecione bransoletki ze sznurka z napisami, czyli makrama na wesoło!☺

Adzik tworzy - Bransoletki DIY ze sznurka makrama

→ DIY Makramowa bransoletka z zawieszkami (prosty splot)
Zakręcona bransoletka pleciona DIY (makrama splot spiralny)

Nie-idealna biżuteria DIY z przypadku

Widoczny poniżej, obok bransoletki z koralików, wisiorek w formie łapacza snów stworzyłam całkiem przypadkowo. Co prawda motyw łapaczy uwielbiam i długo chodził mi po głowie biżuteryjny tworek z wykorzystaniem obręczy z siecią i piórka, lecz potrzebny był silny motywacyjny cios zadziałania w praktyce.
W tamtym momencie, już lata temu, zainspirowałam się jednym z blogów DIY i gotowym łapaczem snów. To chyba nawet nie była biżuteria, a łapacz snów jako dekoracja DIY do powieszenia na ścianę. Jednak ozdoba była na tyle śliczna, że na następny dzień stworzyłam własną wersję łapacza snów, w formie naszyjnika. A wcześniej przez dłuuugi czas podchodziłam do tego jak pies do jeża!
Od tamtej pory mój łapacz snów noszę do dziś, nieprzerwanie. Najlepsze jest to, że bazą-obręczą łapacza stało się przypadkowe kółeczko, piórko odpięłam ze starej broszki, a brązowe "coś" na obręczy to resztki kordonka znalezionego w maminej szufladzie.❤ Choć sieć wewnątrz łapacza nie jest taka, jak z początku planowałam, to jestem szczerze zadowolona z całego naszyjnika.Adzik tworzy - Bransoletka z koralików, naszyjnik łapacz snów


Bransoletka z zawieszkami-zwierzątkami - idealna dla zootechnika❤

Choć mogę mówić, że "jestę inżynierę", to obecnie jako zootechnik nie pracuję. Za to codziennie pracuję przy contencie na blogi firmowe (tylko strach, że skoro "szewc bez butów chodzi", to obym nie zaniedbała swojego hobbystycznego bloga!). Z sentymentu do zwierząt i nauki wyciągniętej ze studiów, stworzyłam z rok temu (i dopiero dziś pokazuję) bransoletkę na bazie łańcuszka i pozawieszałam na niej kilka zawieszek ze zwierzętami.
Jest zawieszka jednorożec, pies 3D, koteł z wielką głową, zakochane świnki dwie i urocza owca.

Adzik tworzy - Łańcuszkowa bransoletka z zawieszkami-zwierzętami


Czerwona bransoletka rzemyk z koniczyną

Biżuteria idealna na szczęście! Złota koniczynka z cyrkoniami na przywołanie powodzenia w życiu. Do tego sznurek w czerwonym kolorze - by nikt nie rzucał na mnie złych uroków i - jak to mówi mama - "nie ociotował". Cokolwiek to nie znaczy, to mamy słuchać trzeba!☺


Adzik tworzy - Bransoletka DIY rzemyk z łącznikiem


Bransoletki DIY z zamszowymi sznurkami

Sznurków w projektach biżuteryjnych można użyć nieco inaczej - tak też stało się z bransoletką na bazie łańcuszka. Przez ogniwka przeprowadziłam kobaltowy sznurek zamszowy. Do łańcuszka zamontowałam zapięcie i dekoracyjną zawieszkę-kokardkę. I tyle!
Natomiast wielka sowa była na początku łącznikiem w szerokiej, plecionej bransoletce makramowej. Po długim czasie doszłam do wniosku, że projekt nie był specjalnie udany i po prostu przerobiłam całość. W sumie to zrobiłam bransoletkę od nowa, z czarnym zamszowym sznurkiem. Podwójny rzemień przeprowadziłam przez obręcz zawieszki, przełożyłam tralala i wkleiłam końce sznurków w metalowe końcówki. To już chyba 3 lub 4 lata jak noszę sowiastą bransoletkę.❤


Adzik tworzy - Bransoletki DIY ze sznurków zamszowych


Bransoletki DIY z rzemieni

Kobaltowa, w cętkowany wzorek i z azteckim motywem - to bransoletki nieco stare, ale nadal jare!☺ Szczególny sentyment łączy mnie z bransoletką w aztecki wzór. Na kolorowy rzemień wsunęłam dekoracyjną przekładkę (jak do biżuterii modułowej), a długość biżuterii dopasowałam idealnie do szerokości nadgarstka. Nie mam tutaj regulowanej długości, jest za to bardzo wygodny, wsuwany karabińczyk. To jedno z najmniej problematycznych zapięć w biżuterii EVER!

Adzik tworzy - Bransoletki handmade z rzemieni

Kolejne rzemienie-bransoletki to granatowa galaxy, wzorek w żyrafę oraz klasyczna czerń w delikatny deseń gadzich łusek. Każda z ręcznie wykonanych przeze mnie bransoletek posiada już regulowaną długość i zapięcie na tradycyjny karabińczyk.

Adzik tworzy - DIY bransoletki z rzemieni


DIY naszyjnik z dużych ogniwek, czyli BLING, BLING jak się patrzy!

Naszyjnik ze sporej wielkości ogniwek stworzyłam kilka lat temu. Idealnie prezentuje się z gładkimi bluzkami i sukienkami w jednolitym kolorze. A jak potrafi fajnie błyszczeć, choć to tylko akryl!
Pamiętam, że ogniwka kupiłam na sztuki, a przy pierwszej próbie montażu jedno z nich pękło. Żeby nieco wydłużyć naszyjnik i w ogóle zamontować jakieś zapięcie - doczepiłam zwykły łańcuszek w złotym kolorze, z zamontowanym karanińczykiem. Przez ten długi czas nieco stracił z oryginalnego ubarwienia, ale mam na to trik! Po prostu rozpuszczam włosy, więc tył naszyjnika nie jest widoczny, i bawię się dalej. ;)

Adzik tworzy - Gruby naszyjnik DIY w złotym kolorze


Gdy jedna jaskółka wiosny nie czyni - załóż naszyjnik z kilkoma jaskółkami!

Od kilku lat nieprzerwanie jaskółki, tuż obok sów, są z jednym z motywów zwierzęcych w biżuterii, które poszukiwane są najczęściej (także o te motywy najczęściej pytali klienci w sklepach jubilerskich). Jednak jeszcze zanim na dobre jaskółki wleciały w biżuteryjne trendy, to ja już miałam kilka z nich na jednym z moich ulubionych naszyjników.
Nie lubię nudnych łańcuszków z zawieszkami, których praktycznie nie widać lub nawet nie wiadomo co mają sobą przedstawiać. Chciałam więc wybrać do naszyjnika ozdoby konkretne, z wyrazem i po prostu estetyczne.

Adzik tworzy - Łańcuszek naszyjnik z jaskółkami


Kolejny naszyjnik DIY zrobiony przypadkiem

Naszyjnik z transparentnym koralikiem w kształcie serca powstał niemalże z odpadków. Kulkowy łańcuszek to pozostałość po innej biżuterii z wręcz zmruszałą ze starości zawieszką (nie dało się jej odratować). Łańcuszek już miał lecieć do kosza, ale nagle we łbie zaświeciła mi się żaróweczka. Złapałam za zawieszkę (prawdopodobnie była wcześniej częścią breloczka) i kawałek wstążki (ucięta z ubrania, to te znienawidzone "zawieszki" w ramionach bluzek, które tylko wkurzać człowieka potrafią). Co nieco pozszywałam wstążkę, by ukształtować kokardkę, przyczepiłam ją do serduszka i całą zawieszkę wsunęłam na kulkowy łańcuszek.
Takim odpadkowym sposobem jest i on - Naszyjnik Zakochańca! Nie ja go ochrzciłam tym mianem, ktoś ze starych znajomych rzucał podobnym określeniem.☺ Albo już mam urojenia...? Mniejsza o to, bo ważne, że biżuteria handmade potrafi ucieszyć właściciela i budzić przyjemne skojarzenia.


Adzik tworzy - Długi naszyjnik z sercem

Bransoletki DIY ze sznurka i koralików

Poniżej widoczna jest DIY bransoletka na nogę, z zawieszką księżycem oraz gwiazdą. Same koraliki nie są czarne, a granatowe - dzięki temu cały projekt przywodzi mi na myśl głębię ciemnego, nocnego nieba. Po lewej jest natomiast bransoletka wykonana w identyczny sposób, lecz bez zawieszek i metalowego zapięcia. W jej przypadku długość jest regulowana za pomocą sznurków i plecionego zapięcia na supełek.


Adzik tworzy - Bransoletki DIY ze sznurków i koralikówDisco kula i podwójny smok na naszyjniku!

Bardzo podobają mi się opalizujące koraliki i świecidełka. Koralik, który wykorzystałam w naszyjniku z zawieszką-smokiem, kojarzy mi się z dyskotekową kulą. Sama kolorystyka przywodzi mi na myśl noce polarne i grę barw, świateł oraz wprowadza taką ociupinkę magii do szaroburej codzienności... I jak mogłam nie połączyć zagubionego, pojedynczego koralika z tak magiczną postacią, jaką jest smok?
Najlepsze jest to, że zawieszka-smok jest dwustronna i konkretnie wykonana. Kupując ją, bałam się czy aby na pewno się nie powygina (zwłaszcza w okolicy ogona). W praktyce wyszło, że smok jest długowieczny i wytrzymały jak jego odpowiednicy z baśni.❤


Adzik tworzy - Naszyjnik handmade ze smokiem


Smoczy Naszyjnik (sznur szydełkowo-koralikowy)

Gdy pojęłam jak szydełkować i koralikować jednocześnie, powstało kilka bransoletek szydełkowo-koralikowych, a następnie siadłam do poniższego naszyjnika.
Świetnie pasuje do boa tęczowego, czyli mojej wężowej bransolety. Oryginalnie naszyjnik miał doczepione łańcuszki na obu końcach i był średniej długości. Przed Sylwestrem 2018/2019 nie miałam zbytnio czasu na wykonanie nowej biżuterii, więc dopasowałam stary naszyjnik do kreacji. Po prostu pozbyłam się łańcuszków, skróciłam długość naszyjnika, dzięki czemu mogę go teraz nosić bardzo krótko pod szyją.


Adzik tworzy - naszyjnik szydełkowo-koralikowy smok

Kamień Oczywistości - naszyjnik DIY z hematytem

Historia naszyjnika z wisiorem z hematytu jest nietypowa. Biżuterię wykonałam dawno temu, ale przez długi czas w ogóle jej nie nosiłam. Nie tyle, że zapomniałam o naszyjniku. Po prostu chciałam zrobić taki konkretnie projekt dla samego wykonania i radochy z tworzenia, a do jego używania już nie miałam wizji.
Gdy już przekonałam się do noszenia naszyjnika - to było ze dwa lata wstecz - akurat złożyło się, że znajomi zaczęli śmiać się z moich "oczywistości". Pech chciał, że podczas takich sytuacji miałam naszyjnik z hematytem. I puf! Wisior został określony mianem Kamienia Oczywistości, ja ewoluowałam w Kapitana Oczywistość i tak sobie żyję ze znajomymi i rodzinką, tłumacząc wszystkim rzeczy bardziej oraz mniej oczywiste.☺


Adzik tworzy - Naszyjnik DIY z amuletem hematyt


Jak przechowuję swoją biżuterię handmade?

Biżuteria - z czego by wykonana nie była - nie lubi kurzu, mocnego światła, działania detergentów oraz perfum. Chciałam zadbać o swoje projekty i jednocześnie ukochane błyskotki, stąd przyszło parcie na wykonanie jakiegoś schowka, organizera na ozdoby. Jak się zabrałam za stworzenie kuferka na biżuterię?

Dawno temu zeżarłam czekoladki z bombonierki. Zostało mi plastikowe opakowanie po słodkich smaczkach i... to właśnie w jego wnętrzu skrywam swoje biżuteryjne skarby! Jednak, żeby nie było nudno, całe plastikowe pudełko udekorowałam, przemalowałam starymi lakierami do paznokci i przystosowałam do przechowywania delikatnych błyskotek. Jak widać poniżej, całkiem sporo projektów mieści się w moim organizerze na biżuterię w 100% z recyklingu, lecz zastanawiam się od pewnego czasu nad dodatkową skrytką - głównie do bransoletek, bo właśnie ich mam najwięcej.
O, i jest mój futrzasty asystent na drugim planie!☺

→ Jak zrobić organizer DIY na biżuterię

Adzik tworzy - organizer DIY na biżuterięMoja przygoda z tworzeniem biżuterii trwa nieprzerwanie od jakichś 7 lat (jak teraz o tym myślę, to chyba jeszcze dłużej! Trudno dokładnie ustalić początek), a w dalszym ciągu mi się to nie znudziło.☺ Nadal niektóre techniki tworzenia biżuterii to dla mnie czarna magia, jedne nie są kompletnie dla mnie, a innych chętnie bym spróbowała, np. robienia biżuterii na krośnie. Końca tej przygody nie widzę i nie mam ochoty na jej zakończenie. Choć potrafię tygodniami nie tworzyć biżuteryjek, to jednak po rozłące z utęsknieniem siadam do koralików, sznurków i zawieszek, aż wpadam w kreatywny szał nie do zatrzymania!

A jak wygląda Twoja historia z tworzeniem biżuterii? Jesteś doświadczonym koralikomaniakiem czy może rozpoczynasz swoją przygodę w świecie biżuterii handmade?

2 komentarze:

  1. Imponująca kolekcja Ci się zebrała 😍

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to chyba jeszcze nie wszystkie moje biżuteryjki. :) Kilku bransoletek nie ma na zdjęciach (niektóre czekają na przerobienie/poprawki itp., pewnie w kolejnych wpisach będę je dorzucać na blog). I zabrakło już miejsca na kolczyki - co prawda kolczyków tworzę najmniej, ale o tym chyba też opowiem osobno. :D

      Usuń

Adzik tworzy to kreatywny blog DIY o szyciu krok po kroku, przerabianiu ubrań, z inspiracjami na ręcznie wykonane projekty.
Zainspiruj się pomysłami DIY z bloga oraz poradami w stylu "zrób to sam" - zaczynając od bransoletek ze sznurków czy koralikowych naszyjników,
przez malowanie farbami do tkanin, aż po robótki na drutach i szydełkowanie.
Masz ochotę podarować bliskim własnoręcznie wykonane prezenty albo uszyć sobie niepowtarzalną torebkę? Teraz Ci się to uda!
Blog DIY Adzik-tworzy.pl stoi przed Tobą otworem. Zainspiruj się i stwórz coś z Adzikiem! ✨