19 marca

Pastelowa bransoletka makramowa z koralikami

Nic tak dobrze nie poprawia mi nastroju, jak tworzenie! Nie lubię nudy, dlatego kreatywnie organizuję sobie czas - szyję, przerabiam oraz majstruję nową biżuterię. Dziś powstała bransoletka makramowa DIY z koralikami. 

Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

Pastelowa bransoletka DIY ze sznurka i koralików

Będę szczera i powiem, że do wykonania makramowej bransoletki z koralikami Panacolor (znajdziesz je w sklepie Koraliki.pl) zmotywowało mnie wyzwanie na blogu Szuflada pt. "Makaroniki".

Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

W projekcie miały pojawić się barwy makaronikowych przysmaków, stąd od razu przyszły mi do głowy koraliki w jasnych, pastelowych odcieniach. Do tego nylonowy sznurek w kolorze pudrowego różu, zawieszka z pieskiem i... wyszło całkiem wiosenne połączenie barw! ❤

Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

Lubię takie kreatywne, rękodzielnicze wyzwania - zwykle dzięki nim stworzę coś nietypowego, nie zawsze w moich ulubionych barwach, ale później się przekonuję, że końcowy efekt przypadł mi do gustu. 😀 Nie przypuszczałabym również tutaj, że taka delikatna pod względem barw bransoletka tak bardzo mi się spodoba!

Swoją drogą, na zdjęciu poniżej bransoletka "pozowała" na tle uszytej poduszki DIY z dekoracyjnym, ręcznie malowanym panelem.

Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pasteleBransoletka DIY makrama z koralikami - jak ją zrobiłam?

Cała tajemnica mojej plecionej bransoletki DIY polega na tym, że:


Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

1. najpierw nawlekłam potrzebne koraliki na linkę jubilerską + na środku nawlekłam zawieszkę;

2. następnie wzięłam sznurek nylonowy w jednym kawałku (mógł mieć ok. 50 cm długości)

3. i wyplatałam makramowy splot podstawowy wokół koralików, 

4. a na koniec końcówki bransoletki umieściłam w metalowych końcówkach-krokodylkach (to końcówki, które należy ścisnąć, by wszystko się trzymało) i zamontowałam "wsuwany" karabińczyk (przypomina nieco spinacz i tak samo łatwo można go zahaczyć o kółeczko w łańcuszku).

Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

Ot, cała historia powstania bransoletki! 😉 Musiałam zrobić sobie przerwę od szycia masek ochronnych (moja mama potrzebuje ich do pracy w szpitalu, bo są straszliwe braki wszystkiego), już prawie łeb mnie bolał od warkotu maszyny do szycia. A tworzenie bransoletki było świetną odskocznią od szycia.

Bransoletki DIY ze sznurków, koralików - instrukcje:

→ DIY bransoletka makramowa - splot podstawowy (płaski) + wplatanie zawieszek na 2 sposoby,

→ Bransoletka makrama DIY - splot spiralny (biżuteria skręca się i przypomina nieco splot w DNA),

→ Bransoletka DIY makrama ze splotem "drabinką" (fajnie prezentują się wielokolorowe bransoletki wykonane tym splotem),Makramową bransoletkę z koralikami, w pastelowych barwach, zgłaszam do wspomnianego wyzwania "Makaroniki" na blogu Szuflada


...a także do wyzwania "W oczekiwaniu na wiosnę" na blogu Zielone Koty - kolorystyka bransoletki idealnie wpisuje się we wiosenny rozkwit! 


Prawdopodobnie będę mieć jeszcze kilka projektów i moich prób z decoupagem na wyzwanie u Zielonych Kotów. Tylko cierpliwości, nie nadążam ze zdjęciami i wpisami! 😉


Adzik tworzy - Bransoletka DIY makrama z koralikami pastele

Pewnie nie narzekasz obecnie na nadmiar czasu na siedzenie w domu. Lecz, jeśli się nudzisz, możesz zainspirować się projektami i stworzyć coś własnoręcznie, bez wychodzenia z domu! Piszesz się na to? 😉

4 komentarze:

Copyright © Adzik-tworzy.pl